AMD zveřejnilo výsledky za čtvrté čtvrtletí 2010

AMD, dvojka na trhu procesorů, zveřejnila finanční výsledky za čtvrté čtvrtletí. Čistý zisk dosáhl 375 milionu dolarů, resp. 0,5 dolaru na akcii, což jsou lepší výsledky, než analytici očekávali.AMD nyní hledá nového CEO, který dokáže zvýšit prodejeČtvrtletní příjmy Advanced Micro Devices (AMD) činily 1,65 miliardy dolarů. Hodnotě pomohly zejména příjmy z patentů a licenčních vypořádání se Samsungem.

Kromě toho také AMD uvedlo první APU Fusion čipy, které kombinují procesor a grafický čip na jednom kusu křemíku a podle posledních informací jich AMD předním výrobcům dodalo již milion.

Rok 2010 byl pro AMD prvním rokem, kdy výsledky nezahrnují výrobu CPU, kterou o rok dříve vyčlenilo do společnosti GlobalFoundries. Fiskální rok skončil pro AMD 25. 12. 2010 s příjmy ve výši 6,49 miliardy dolarů a čistým ziskem 471 milionu dolarů, přičemž v roce 2009 dosáhly příjmy 5,40 miliard a čistý zisk činil 304 milionu dolarů.

Bývalému generálnímu řediteli Dirku Meyerovi, o jehož odchodu jsme vás informovali, bude vyplaceno odstupné ve výši 12 milionů dolarů.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře