AMD zaznamenalo i přes problémy s výrobou ve třetím čtvrtletí růst obratu o 4 %

Firma AMD oznámila finanční výsledky za třetí čtvrtletí 2011. Jakých tržeb výrobce dosáhl?Výrobce utržil celkem 1,69 miliard dolarů a meziroční růst dosáhl 4 %. AMD na konci minulého týdne oznámilo finanční výsledky za třetí čtvrtletí letošního roku. Výrobce utržil celkem 1,69 miliardy dolarů a meziroční růst dosáhl 4 %.

Výsledky mohly být pravděpodobně ještě lepší, bohužel výrobní partner GlobalFoundries měl na konci sledovaného období problémy s výrobou 32nm čipů. Důsledkem byla omezená dodávka čipů AMD Fusion pro běžné počítače.

Zisk bez přihlédnutí k metodice GAAP činil ve třetím čtvrtletí 110 milionů dolarů, což je o 2 miliony více než ve stejném období vloni. Zisk na akcii se vyšplhal na 0,15 dolaru a překonal očekávání analytiků.

Podle metodiky GAAP dosáhlo AMD ve třetím čtvrtletí letošního roku zisku 97 milionů dolarů a meziročně si značně polepšilo. Dle GAAP totiž ve stejném období vloni ztratilo AMD 118 milionů dolarů.

Celkový obrat počítačové divize činil 1,29 miliardy dolarů a narostl z loňských 1,23 miliardy dolarů. Obrat v segmentu procesorů pro mobilní platformy rostl o 20 %. Dařilo se i segmentu grafických čipů, který si polepšil o 13 milionů na 403 milionů dolarů.

AMD musí podle výkonného ředitele zabrat

AMD se nyní snaží řešit výrobní problémy a podle CEO Roryho Reada musí zlepšit svou výkonnost. Výrobce plánuje ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku dodat na trh ještě více čipů s 32 nm technologií, nicméně zatím není jasné, kdy se podaří vyřešit problémy s výrobou.

Přibližně 90 % AMD procesorů prodaných ve třetím čtvrtletí mělo uvnitř čip Fusion, který kombinuje grafický a výpočetní procesor. Ve třetím čtvrtletí také AMD začalo výrobcům serverů dodávat 16 jádrový čip Opteron. Servery s tímto procesorem by měly na trh přijít ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře