AMD zavádí nové značení svých počítačů

AMD představilo nový způsob označování počítačů postavených na jeho procesorech a grafikách ATI. Vznikají tři nová loga, která mají zákazníkům zjednodušit nakupování prostřednictvím snadno pochopitelných uživatelských modelových situací: Prohlížet, Sdílet, Vytvořit.Logo AMD Vision Basic bude označovat sestavy určené pro běžnou práci s kancelářskými aplikacemi a internetemSpolečnost AMD ohlásila Vision jako technologický program, který má potřebitelům pomoci vybrat osobní počítač, který nejlépe vyhovuje jejich potřebám. Jak uvádí v tiskové zprávě, na jeho vývoji spolupracovali prodejci i výrobci počítačů.

Vision se odklání od tradičního modelu, který se soustředí na technické specifikace jednotlivých hardwarových komponentů a porovnává výkon celých sestav. „Předvádí běžným uživatelům spojený výpočetní výkon CPU a GPU v grafických operacích a udává, jak moc je PC s AMD optimalizováno pro video, digitální média a tvůrčí činnost," píše se v tiskové zprávě AMD.

Vision definuje tři úrovně schopností počítače, v závislosti na jeho výkonu: VisioOznačení AMD Vision Premium zahrnuje setavy vhodné pro přehrávání HD videan Basic, Vision Premium a Vision Ultimate, ty mají zároveň charakterizovat různé modely používání uživateli - Prohlížet, Sdílet, Vytvořit.

V prvním čtvrtletí 2010 společnost AMD plánuje představit čtvrtou úroveň - Vision Black, pro ty nejvyšší a nejlepší vlastnosti primárně stolních PC. Modely s tímto označením budou určené zejména hráčům.

Vysvětlovaní druhů činností, dostupných na každé úrovni podpoří výrobce na vašich prodejnách marketingovými materiály a pro zákazníky budou dostupné také online.

První notebooky označené jako technologie Vision by se měly na trhu objevit spolu s uvedením Windows 7 na koci října. Na první specifikace OEM výrobců se můžete podívat Logo Vision Ultimate označí sestavy určené pro hry a 3D aplikacejiž nyní.

Spolu s technologií Vision vydává AMD také nové softwarové utility Fusion Media Explorer a Fusion Utility for Mobility. Zatímco první nabízí 3D rozhraní pro správu médií a další funkce, Fusion Utility for Mobility je softwarový nástroj, který vypíná procesy na pozadí a tím umožňuje delší životnost baterie.  Obě aplikace jsou k dispozici ke stáhnutí na internetu.

Více se o Vision dočtete na stránkách výrobce.Komentáře