AMD začalo dodávat první procesory Bulldozer

Společnost AMD oznámila, že zahájila komerční dodávky prvních kusů procesorů založených na nové architektuře x68 Bulldozer.



AMD začalo dodávat první procesory BulldozerPočáteční výroba prvního procesoru na platformě x86 se 16 jádry, který má kódové označení „Interlagos“, byla zahájena v srpnu a dodávky OEM zákazníkům již plynule probíhají, uvedlo AMD v tiskovém oznámení.

Procesory Interlagos jsou kompatibilní se stávajícími platformami a infrastrukturou AMD Opteron 6100 Series a předpokládá se, že budou uvedeny a pro partnery běžně dostupné během čtvrtého čtvrtletí 2011.

Všestranná architektura nových procesorů Bulldozer poskytne zákazníkům zaměřeným na web a datová centra možnosti škálovatelnosti výkonu, které potřebují, aby dokázali zvládnout zátěže a nároky, jež vznikají v souvislosti s rozvojem virtualizace a aplikací typu cloud,“ uvedl v tiskovém oznámení Rick Bergman, hlavní viceprezident a generální ředitel divize AMD Products Group.

Značná část procesorů z počátečních dodávek byla již předem vyhrazena pro superpočítače budované podle konkrétních požadavků zákazníků, jejichž instalace se právě realizují.

Zdroj: AMD







Komentáře