AMD v druhém čtvrtletí mírně posílilo, čipům Fusion se daří

Analytická firma Mercury Research zveřejnila zprávu, podle které si AMD v druhém čtvrtletí 2011 mírně polepšilo. Jaká je situace na trhu mikroprocesorů?

AMD v druhém čtvrtletí mírně posílilo, čipům Fusion se daříAMD získalo v letošním druhém čtvrtletí na trhu mikroprocesorů podíl 19,4 %AMD získalo v letošním druhém čtvrtletí na trhu mikroprocesorů podíl 19,4 %. Meziročně si polepšilo o 1,6 % z loňských 17,8 %. Zisk tržního podílu šel z větší části na úkor Intelu, ten meziročně ztratil 1,4 %. Se 79,9 % je však stále jasným lídrem.

AMD ve sledovaném období těžilo z poptávky po levných počítačových sestavách, které výrobci často staví na platformě AMD. Například poslední generace čipů Fusion se těšila velkému zájmu hned několika producentů počítačů.

Čipy z rodiny Fusion (kódově označené Llano) v sobě integrují procesor a grafickou kartu a míří do mainstreamových zařízení.

HP v červnu oznámilo 11 nových notebooků s tímto procesorem a pozadu nezůstávají ani výrobci Toshiba, Samsung a Acer. Cena počítačů s procesory Fusion by se měla pohybovat mezi 500 a 700 dolary.

Intelu pomohla poptávka firem

V druhém čtvrtletí letošního roku prodalo AMD celkem 12 milionů procesorů z rodiny Fusion, která tvoří přibližně 70 % produkce mobilních čipů od AMD. Intel svůj pokles dává za vinu nižší poptávce pro netboocích. Poptávka po Core procesorech prý byla naopak silnější, a to díky firemním zákazníkům.

Mercury Resarch ve své zpráva tvrdí, že trh mikroprocesorů rostl ve sledovaném období meziročně pouze o 0,8 %. Prodej počítačů na tom byl o něco lépe, podle analytiků z IDC si ve stejném období polepšil o 2,6 %.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře