AMD uvádí na trh brandované paměťové moduly

Advanced Micro Devices, výrobce mikroprocesorů, uvádí prozatím pro americký trh RAM paměti pro desktopy pod vlastní značkou.

AMD uvádí na trh brandované paměťové modulyAMD uvádí na trh brandované paměťové modulyPrvní značkové paměťové modely AMD pro stolní počítače budou dostupné pro prodejce v Severní Americe. Výrobce chce svou nabídkou usnadnit výběr DRAM paměti při sestavování vlastního herního nebo multimediálního počítače.

AMD dodává a ověřuje paměti pro grafické karty Radeon již několik let. Nyní vidí příležitost rozšířit svou produktovou řadu i v oblasti DRAM pro desktopy. Zatím se společnost nevyjádřila, zda nabídne také paměti pro další typy PC (např. notebooky).

Uvádí, že spolupracuje s výrobci paměťových modulů s cílem vyrábět produkty AMD Memory certifikované pro splnění určitých požadavků. Testováním a certifikací paměťových komponent si mohou být koncoví uživatelé jistí kompatibilitou s platformou AMD, dodává výrobce.

AMD uzavřelo partnerství se společnostmi Patriot Memory a VisionTek Products. Paměti budou dostupné přes hlavní retailery – Amazon.com, Fry’s, Memory Express a Best Buy v Kanadě. Dostupní budou tři velikosti pamětí (2, 4 a 8 GB) s frekvencemi 1 333 MHz a 1 600 MHz.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © carroteater - Fotolia.com

Komentáře