AMD snižuje očekávané výnosy, viní slabou ekonomiku

Společnost Advanced Micro Devices snížila svou předpověď příjmů na třetí čtvrtletí a zdůvodnila to náročnými ekonomickými podmínkami, které ovlivňují poptávku.

AMD snižuje očekávané výnosy, viní slabou ekonomikuAMD snižuje očekávané výnosy, viní slabou ekonomikuVýrobce procesorů očekává ve třetím čtvrtletí končícím 29. 9. budou mezičtvrtletně o 10 % nižší. V původním odhadu AMD uvádělo, že očekává 4% pokles, který se může mírně zvýšit.

AMD uveldo, že bylo zasaženo nižšími prodejními cenami svých čipů a slabým využitím výrobních kapacit. Za neprodané produkty na skladech odepíše 100 milionů dolarů.

Odpis by mohl být svázán s procesory „Liano“ Fusion, které se začaly montovat do počítačů uprostřed loňského roku, uvedl Natan Brookwood, hlavní analytik v Insight 64.

AMD mělo zásobovací i výrobní potíže s Llano, přičemž poptávka po procesorech byla slabá. Výrobce si vede lépe s následníkem čipů Llano označovanými jako Trinity, které se začaly do počítačů osazovat v květnu.

AMD navrhuje procesory pro PC, servery a grafiky, které jsou následně vyráběny kontraktory jako GlobalFoundries. Poptávka po počítačích slábne – analytici IDC i Gartneru ohlásili meziroční pokles dodávek PC ve třetím čtvrtletí o 8,5 %.

AMD by mohlo pomoci uvedení Windows 8, které se začne dodávat v počítačích koncem tohoto měsíce, uvedl Brookwood. Gartner a IDC si myslí, že zákazníci odkládají nákupy počítačů kvůli nadcházejícímu OS.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře