AMD chce porazit ultrabooky cenou svých nových procesorů

AMD chystá procesory Trinity pro ultratenké notebooky, které mají konkurovat Intelu. Cena by měla začínat na 500 dolarech.

AMD chce porazit ultrabooky cenou svých nových procesorůAMD chce porazit ultrabooky cenouAMD představilo připravované mobilní procesory pro tenké a lehké notebooky, které se podle výrobce stanou levnější ale rychlostně stejnou alternativou k drahým ultrabookům od Intelu.

Procesory s kódovým označením Trinity spotřebují kolem 17 watů, což je zhruba stejně jako připravovaná architektura Ivy Bridge, kterou letos uvede Intel.

Notebooky s Trinity, jež AMD předvedlo na CES v Las Vegas, by měly být uvedeny na trh během letošního roku.

Cena notebooků s Trinity by měla začínat na 500 dolarech či méně v závislosti na konfiguraci, uveli zástupci AMD. Ultrabooky se nyní prodávají nejméně za 800 dolarů a Intel chce do konce roku srazit cenu na 699.

AMD mít "ultrabooky" nemůže

AMD používá pro novou třídu lehkých notebooků s čipy Trinity termín „ultratenké“, jelikož označení ultrabook si Intel registroval jako ochrannou známku.

Procesory Trinity budou k dostání v dvoujádrové a čtyřjádrové variantě, uvedl Raymond Drumbeck, marketing manager AMD. Oproti procesorům Llano mají poskytnou stejný výkon s poloviční spotřebou.

Čipy Trinity kombinují x86 CPU a grafický procesor vyrobený 32nanometrovým procesem. Jádra CPU jsou založena nové architektuře Piledriver a nový grafický procesor bude podporovat DirectX 11.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © James Thew - Fotolia.com

Komentáře