AMD chce podíl na trhu s ultrabooky, představilo notebook tenký 18 mm

Intel se svým konceptem ultabook budí v současné době značnou pozornost. AMD nechce zůstat pozadu a chystá odpověď.AMD představilo prototyp super tenkého laptopu, který by měl konkurovat konceptu ultrabooků od Intelu.AMD představilo prototyp supertenkého laptopu, který by měl konkurovat konceptu ultrabooků od Intelu. AMD slibuje vyšší grafický výkon a lepší výdrž na baterii. Prototyp notebooku, který pro AMD vyrobila firma Compal, má tloušťku pouhých 18 milimetrů a v jeho vnitřnostech se nachází nová generace čipu kombinujícího grafické a výpočetní jádro (APU) kódově označeného jako Trinity.

Představení prototypu potvrzuje dřívější spekulace o snaze AMD proniknout na trh ultrabooků. Podle slov výrobce budou přenosné počítače založené na čipu Trinity stát přibližně 600 až 800 dolarů a dostupnost je plánována na polovinu letošního roku. Cena by tak měla být nižší než u současných ultrabooků, ty začínájí přibližně na 900 dolarech.

Nový čip Trinity podle slov AMD zdvojnásobí výkon na watt vůči současnému Llano čipu. Nové notebooky by tak měly dosáhnout až 12 hodin provozu na baterii. Pokud se AMD podaří dotáhnout koncept do konce, zvýší se v segmentu ultrabooků konkurence a tím pádem i tlak na ceny.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře