Acer se vyjadřuje k možnému odloučení divize dotykových zařízení

V návaznosti na nedávné zprávy médií, že se Acer příští měsíc vzdá podnikové divize zaměřené na dotyková zařízení, výrobce vydal oficiální vyjádření.

Acer se vyjadřuje k možnému odloučení divize dotykových zařízeníAcer se vyjadřuje k možnému odloučení divize dotykových zařízeníAcer oznámil, že zvažuje reorganizaci svého provozu. Žádné finální rozhodnutí však zatím nepadlo a plány nejsou hotové. Ať už se výrobce rozhodne jakkoliv, tvrdí, že se nevzdá divize vyrábějící tablety a smartphony.

Podle čínského deníku Economic Daily News (EDN), který cituje zdroj z trhu, se Acer příští měsíc chystá oznámit ukončení provozu podnikové jednotky vyrábějící dotyková zařízení.

Zpráva uvádí, že 150 pracovníků z výzkumu a vývoje ze současných 300 bude přesunuto do ostatních částí podniku a počet zaměstnanců řešících oblast tabletů bude snížen na 70 a pro smartphony na 30.

Vzhledem k tomu, že Acer již přesunul segment Android tabletů z divize dotykových zařízení pod management globálního logistického centra PC produktů, někteří zaměstnanci uvádí, že tato divize nyní existuje pouze formálně, uvádí EDN.

Zdroj: DigiTimesKomentáře