Acer má nabito na léto, ukázal nové počítače, telefony, monitory i projektory

V nabídce Aceru se objeví nové notebooky a konvertibilní zařízení, herní sestavy, monitory pro spotřebitele, podniky i hráče, projektory i chytré telefony.

Acer má nabito na léto, ukázal nové počítače, telefony, monitory i projektory
Společnost Acer se na setkání v pražských Žlutých lázních pochlubila letními produktovými novinkami v portfoliu počítačů, telefonů, projektorů a monitorů.

Kromě již uvedeného modelu Acer Aspire S 13 bylo představeno například 12“ zařízení typu 2v1 Acer Alpha 12 Switch, které se vyznačuje plnohodnotným procesorem Intel Core při zachování pasivního chlazení.

Portfolio PC dále rozšíří konvertibilní model Aspire R 15 s patnáctipalcovým Full HD displejem a rovněž patnáctipalcový klasický notebook Aspire F 15 vybavený kovovými prvky a novým konekorem typu USB-C.

Zaměřeno na hráče

Herní sérii Predator nově rozšíří model Acer Predator 17 X vybavený taktovatelným procesorem i grafickou kartou a podporující technologii G-Sync nejen u externího monitoru, ale i u vlastního sedmnáctipalcového displeje. Acer uvádí, že tato novinka je VR-Ready, tedy disponující dostatečnným výkonem pro virtuální realitu.

Stejnou vlastnost výrobce uvádí i u modelu Predator G1, který rozšiřuje sérii herních desktopů. Od ostatních modelů se odlišuje kompaktním provedením, což mají ocenit hráči, kteří chtějí se svým desktopem cestovat např. na LAN party. Pod „kapotou“ se skrývá špičková výbava včetně procesorů Skylake a grafiky (v nejvyšší konfiguraci) Nvidia Titan X.

Monitory pro všechny segmenty

Nabídka monitorů od Aceru se rozšíří o dvě nové řady designových modelů R1 a RT0 vybavených Full HD panely s technologií IPS a dostupných v různých velikostech úhlopříčky. Na podniky pak cílí nový model H7, který je podle Aceru vůbec prvním monitorem na trhu vybaveným konektorem USB-C, díky němuž může posloužit jako náhrada dokovací stanice.

Dalším modelem cílícím na byznys je BE0 nabízející provedení bez rámečku, díky čemuž jej mají ocenit uživatelé potřebující ke své práci dva a více displejů. Model podporuje zapojení typu daisy chain (více monitorů, připojených k počítači jediným konektorem) a nabízí ergonomické funkce včetně pivotu.

Zmíněná herní řada Predator se také rozšíří o nové monitory, konkrétně o sérii Predator Z1, která má nabídnout cenově dostupné displeje vybavené herními vlastnostmi, jako je G-Sync nebo 144Hz obnovovací frekvence. Na opačném konci spektra se nachází prémiový model Predator X34A s rozlišením QHD.

Projektory a telefony

V nabídce projektorů se pak objeví model K650i vyvinutý pro promítání filmů a prezentací a model H6502BD vyznačující se senzorem, který vyhodnotí světelné podmínky a vzdálenost od plátna a sám provede nastavení parametrů pro ideální podání obrazu.

Portfolio chytrých telefonů od Aceru pak rozšíří dvojice cenově dostupných modelů Liquid Zest 4G a Liquid Zest Plus. Obě novinky přijdou na trh v červenci a nabídnou HD displeje s úhlopříčkou 5“, resp. 5,5“ a 8Mpx, resp. 13Mpx fotoaparáty.

Model Zest Plus se navíc vyznačuje vysokokapacitní baterií, do které se „vejde“ 5000 mAh, což podle výrobce bohatě postačí na minimálně dva dny běžného používání.

Zdroj: ChannelWorld
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře