Acer a Lenovo uvedou Wintel tablet PC ve 3. čtvrtletí 2012

Podle serveru DigiTimes se Acer a Lenovo chystají uvést tablety s procesory Intel a systémem Windows 8.Acer a Lenovo uvedou Wintel tablet PC ve 3. čtvrtletí 2012Výrobci počítačů Acer a Lenovo se chystají uvést na trh tablet PC s operačním systémem Windows 8 a platformou Intel Clover Trail ve třetím čtvrtletí 2012. Uvedl to server DigiTimes s odkazem na zdroje v dodavatelském řetězci.

Intel by měl v prvním pololetí 2012 odhalit procesory Medfield navržené pro smartphony a tablety s operačním systémem Android. Vzhledem k tomu, že je ale Medfield z pohledu výkonu a spotřeby energie zastíněn procesory ARM, kladou výrobci počítačů větší naději v platformu Clover Trail, uvádějí zdroje.

Dodavatelé věří, že Wintel tablety budou mít silný potenciál v komerčním sektoru, jelikož podnikoví uživatelé stále poptávají aplikace vyvinuté společností Microsoft.

Prodeje iPadu by za rok 2011 měl představovat 60 % trhu tabletů. S očekávaným 50% meziročním růstem dodávek by si měl Apple svůj podíl v roce 2012 podle zdrojů udržet.

Zdroj: DigiTimesKomentáře