IDC: predikce pro trh diskových úložišť

Analytická společnost IDC předpokládá, že se celkové výdaje na disková úložiště letos oproti loňskému roku celosvětově sníží o 6,7 %. Kdy se světový trh naopak dočká růstu?Ekonomika v krizi se odráží také na trhu externích úložišťAnalytická společnost IDC předpokládá, že se celkové výdaje na disková úložiště letos oproti loňskému roku celosvětově sníží o 6,7 %.

V roce 2010 bychom se však měli v tomto segmentu dočkat opětovného 1,5% růstu. Prodeje externích diskových úložišť se letos oproti loňsku sníží o 3,1 %. Celkový objem úložných kapacit v roce 2009 vzroste o méně než 35 %, zatímco objem úložných kapacit externích diskových úložišť vzroste o 44 % - což je jasný odklon od 50-60% růstu, jehož jsme byli svědky v letech minulých.

Ač se rok 2009 jeví jako slabý, očekává IDC, že poptávka po externích diskových úložištích v příštích pěti letech zůstane poměrně vysoká, také kvůli potřebě držet krok s rostoucím množstvím dat. Očekávaná průměrná roční míra růstu (CAGR) v letech 2008-2013 znamená zotavení trhu, za předpokladu, že cena gigabytu po danoiu periodu každoročně poklesne v průměru o 30 %.

Výsledky celosvětového trhu za loňské čtvrtletí najdete tady.

 Komentáře