7 otázek pro zákazníka při výběru notebooku podle Dellu

Dell přináší tipy pro obchodníky, jak postupovat pří nabídce vhodného notebooku zákazníkovi. Jakých sedm otázek by měl obchodník zákazníkovi položit, aby ten byl se svým novým notebookem spokojený?

7 otázek pro zákazníka při výběru notebooku podle DelluDell radí jak prodat vhodný notebookVýrobce počítačů Dell nabízí prodejcům rady, jak komunikovat se zákazníkem při výběru vhodného notebooku, aby byl spokojený a dostal za své peníze přesně to, co chce a potřebuje.

Výrobce upozorňuje na to, že jen malé procento koncových zákazníků (především z řad domácností) má opravdový přehled ve všech důležitých aspektech a parametrech.

Obchodníci by měli podle Dellu pracovat se sedmi otázkami, kterými by měli začít před výběrem vhodného notebooku pro svého zákazníka:

  • Budete notebook často přenášet?
  • Kolik hodin denně počítač využíváte?
  • Chcete notebook na práci nebo na zábavu?
  • Pracujete i ve večerních nebo nočních hodinách?
  • Hrajete počítačové hry?
  • Máte ve svém počítači spoustu hudby, filmů nebo fotek?
  • Jaká zařízení ke svému notebooku připojujete?

Zákazníkům, kteří s notebookem budou pracovat opravdu často, by podle Dellu raději měli obchodníci dát na vybranou mezi pohodlím velké úhlopříčky, která se vyplatí doma či v kanceláři, a přenositelností, jež naopak hraje pro menší obrazovky kolem 13". Z pohledu rozlišení platí čím vyšší, tím jemnější obraz, ale také výraznější dopad na výdrž práce na baterii. Pokud se zákazníkům práce často protáhne do nočních hodin, může se jim hodit podsvícená klávesnice.

Dell dále radí - čím rychlejší procesor (více Mhz), tím svižnější chod počítače. Na druhou stranu bude spotřebovávat více energie a rychleji vybíjet baterie notebooku. Výkonné procesory také potřebují lepší chlazení, tudíž pohánět častěji větší ventilátor.

Pro kancelářské programy stačí procesory slabší, pro aplikace provádějící náročnější výpočte se vyplatí připlatit. U počítačů pro hry by se pak nemělo kromě výkonného procesoru zapomínat na adekvátní grafiku. Jak pro práci, tak pro zábavu podle Dellu platí, že čím více operační paměti, tím lépe. Naprosté minimum by měly být 2GB RAM.

Zákazníci, kteří budou chtít ukládat do počítače hodně hudby, filmů a fotek, se neobejdou bez prostorného pevného disku (500 GB odpovídá asi 100 běžným DVD). Dell radí zaměřit se i na jeho rychlost. Zákazníkům, kteří potřebují větší výdrž chodu na baterie, by obchodníci měli nabízet modely s menším počtem otáček, které jsou sice pomalejší, ale energeticky úspornější. Pokud je klient ochotný připlatit, měl by zvážit moderní SSD, jež přináší úsporu energie a výrazný nárůst výkonu.

U pracovních notebooků, s nimiž bude uživatel trávit hodně času na cestách, se vyplatí zvážit 3G modul pro mobilní připojení k internetu. Naopak notebook, který bude sloužit pro zábavu a přehrávání multimédií, by měl být podle Dellu vybaven HDMI pro připojení k televizoru a za zvážení stojí i Blu-Ray mechanika pro přehrávání DVD filmů ve vysokém rozlišení.

Zdroj: DellKomentáře