Westcon Convergence vstupuje na český a slovenský trh, získal do distribuce Avaya (aktualizováno)

Společnost Westcon Group, distributor v oblasti jednotné komunikace, síťové infrastruktury, datových center a bezpečnosti, oznámila otevření pražské kanceláře pro Českou a Slovenskou republiku. Nyní funguje souběžně s Comstorem.

Westcon Convergence vstupuje na český a slovenský trh, získal do distribuce Avaya (aktualizováno)Prostřednictvím Westcon Convergence chce skupina posílit svou pozici v regionu střední a východní Evropy. Partnerům nabídne produkty z oblasti unified communication, prodejní a technickou podporu, školící programy na míru či finanční služby.

V portfoliu naleznete například řešení a produkty společností Avaya, Microsoft Lync, Acme Packet, Extreme, Jabra, a dalších.

Díky schopnostem našeho týmu, jedinečné znalosti technologie, zaměření na zákazníka a vztahům s výrobci, jsme se rychle stali vedoucím distributorem v oblasti unified communication v celé Evropě,“ uvedl v oznámení David Grant, viceprezident Westcon Group pro Evropu.

Hlavní výrobci v portfoliu Westcon Convergence jako Avaya, Extreme a Polycom ji nedávno zvolili „Distributorem roku v EMEA regionu“, uvádí společnost. Volba proběhla na základě nárůstu tržeb, úspěšné akvizici partnerů a mimořádného vývoje v roce 2011.

Westcon Convergence bude kromě zajištění logistiky a skladů partnerům pomáhat se správou klientů, marketingem, financováním a obchodními i technickými školeními.

Avaya rozšiřuje distribuci o Westcon

Westcon je distributorem společnosti Avaya v dalších evropských zemích a na základě výsledků v zahraničí se firmy rozhodly rozšířit kontrakt i na český a slovenský trh.

Její technická expertíza [společnosti Westcon] a využití našeho obchodnímu modelu nám významně pomáhá posilovat působnost v regionu,“ sdělil v oznámení Dušan Lehotský, generální ředitel Avaya pro CEE region.

Doposud zajisťovala distribuci Avaya společnost Avnet, která získala kontrakt v roce 2011 poté, co o ni přišlo RRC CZ. Na Slovensku distribuci zajišťuje Sofos.

Českou mutaci webu a profilů na sociálních sítích spustil Westcon Convergence již v prosinci 2012. Nyní vydal oficiální oznámení vstupu na trh.

Kdo stojí za Westcon Convergence v ČR a SR?

Westcon Convergence je stejně jako Comstor obchodní značka, za kterou stojí Westcon Group European Operations Ltd., organizační složka se sídlem v Praze. Výkonným ředitelem obou distributorů je Tomáš Jilík.

Aktualizace 9. 1. 13:10

Westcon Group se dělí na tři divize: Comstor, Westcon Convergence a Westcon Security. Comstor je dedikovaným distributorem Cisco řešení, Westcon Convergence se zaměřuje na konvergovaná řešení v oblasti unified communication a síťové infrastruktury a Westcon Security je distributorem bezpečnostních řešení a zaměřuje se na výrobce jako F5, Check Point, BlueCode apd.

V roce 2009 otevřela Westcon Group v Čechách divizi Comstor. Díky úspěšné spolupráci Westcon Convergence s Avaya na regionální úrovni a důkazu o schopnosti Westcon Group, v podobě skvělých výsledků divize Comstor, nyní otevíráme Westcon Convergence i v České republice, uvedla společnost na dotaz ChannelWorldu.

Některé ze značek z oblasti komunikace (např. Jabra, 2N Telekomunikace či UCi2i), tak zřejmě přejdou z Comstoru pod divizi Westcon Convergence.

Více informací o Westcon Convergence naleznete na webových stránkách www.westcon.cz.

Zdroj: Westcon Convergence, ChannelWorld
Úvodní foto: Westcon Convergence

Komentáře