Tech Data kupuje SDG Distribution

Tech Data Corporation zahájila akvizici evropského VAD distributora, společnosti SDG Distribution. Chce jím posílit Azlan.

Tech Data kupuje SDG DistributionTech Data kupuje SDG DistributionAkvizice SDG Distribution firmou Tech Data Corporation, matkou české Tech Daty, odhadem za 277 milionů eur by měla být dokončena ve čtvrtém čtvrtletí tohoto fiskálního roku. Musí ji ještě schválit kontrolní orgány EU.

Akvizice se podle prohlášení distributora promítne také do českého distribučního trhu, a to především v oblasti distribuce s přidanou hodnotou.

Je to významný signál pro naše zákazníky i vendory, že to s konceptem Collection of Specialist myslíme opravdu vážně a že jim už v brzké budoucnosti budeme moci nabízet ještě lepší specializované služby,“ uvedl v oznámení tisku Jaroslav Salva, ředitel VAD divize Azlan.

Společnost SDG se sídlem ve Velké Británii má své pobočky pod dalšími značkami na trzích v celém regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky. S akvizicí Tech Data získává společnosti SDG, IQ sys a IS ve Velké Británii, EDC a Best’Ware ve Francii a ETC v Nizozemí.

Nabytý produktový mix se skládá z datových center, serverů, úložišť a sítí, které tvoří zhruba 40 % obratu; dále softwaru, virtualizace a bezpečnostních řešení generujících cca 20 % a zbylých 40 % pak tvoří ostatní produkty (např. počítače a jejich příslušenství).

Tech Data získá nové distribuční kontrakty. Platí i v ČR?

Do struktur Tech Data se zapojí více než 600 odborníků na oblast distribuce s přidanou hodnotou a rozšíří se i portfolio dodavatelů. V akviziční smlouvě je stanoveno, že Tech Data Corporation přebírá dosavadní dohody s dodavateli.

Vzhledem k tomu, že SDG na českém ani slovenském trhu nefigurovala, nelze tvrdit, že by Tech Data Distribution resp. Azlan lokálně získal nové kontrakty. Centrální sklad v Boru u Tachova (nebo sklad v Německu), který obsluhuje Českou republiku, Slovensko, Maďarsko, Německo a Rakousko, však může zásobovat místní trhy produkty výrobců, s nimiž měla SDG uzavřený kontrakt v jiných zemích. Představu si můžete udělat podle výpisu výrobců v portfoliu SDG.

Tech Data odhaduje, že nové kontrakty by jí v Evropě měly přinést roční obrat ve výši 400 milionů eur. V uplynulém fiskálním roce (s koncem v březnu 2012) vykázaly společnosti celkový obrat ve výši 1,4 miliardy eur.

Zdroj: Tech Data Distribution, ChannelWorld
Úvodní foto: Tech Data, SDG Distribution

Komentáře