Švýcarská skupina Dätwyler Konzern přebírá distributora Nedis

Švýcarská skupina Dätwyler Konzern oznámila akvizici firmy Nedis, která distribuuje výrobky značky Amarina, Basic XL, HQ a König. V České republice Nedis spolupracuje s eD System Czech.Švýcarská skupina Dätwyler Konzern přebírá distributora NedisŠvýcarská skupina Dätwyler Konzern oznámila akvizici holandské společnosti Nedis distribuující zejména produkty značek Amarina, Basic XL, HQ a König. Cena, kterou švýcarská skupina za společnosti Nedis zaplatila, nebyla zveřejněna.

Nedis vedle domácího holandského trhu působí mimo jiných trhů také na tom českém a slovenském. V České republice, jak ChannelWorld již informoval, firma navázala spolupráci s tuzemskou distribuční společnosti eD System Czech.

Nedis distribuuje produkty značek Amarina, Basic XL, HQ and König, které tvoří například počítačové periférie a příslušenství, nejrůznější multimediální elektronika, doplňky k herním konzolím, příslušenství k digitálním fotoaparátům, anténní a satelitní technika a další výrobky včetně bílé elektroniky.

Skupina Dätwyler Konzern dosud prostřednictvím svých dceřiných společnosti a značek Distrelec, Elfa Distrelec, Proditec a Reichelt Elektronik působila především v oblasti průmyslové automatizace a počítačového příslušenství. Koupi společnosti Nedis hodlá posílit své aktivity na maloobchodním trhu.

Nedis operuje celkem na šestnácti trzích. Vedle domácího holandského a již zmíněného českého a slovenského je mezi nimi trh belgický, britský, finský, francouzský, italský, izraelský, maďarský, německý, norský, rakouský, rumunský španělský a švédský.

Zdroj: ITDistri.com, ChannelWorld
Komentáře