Služby s přidanou hodnotou k distribuci Huawei na Slovensku poskytne eD system Slovakia

VAD divize společnosti eD system Slovakia se stala vybraným distribučním partnerem podnikových řešení Huawei, které nedávno uzavřelo kontrakt se sesterskou společností DNS v ČR a SR.

Služby s přidanou hodnotou k distribuci Huawei na Slovensku poskytne eD system SlovakiaHuawei si jako dalšího VAD na Slovensku vybrala eD system SlovakiaSpolečnost eD system Slovakia se stává novým distribučním kanálem produktů a řešení firmy Huawei Technologies v oblasti datových sítí, serverů a datových úložišť. Za tímto účelem vytvořila tým odborníků, který se zaměří především na projektový byznys a bude poskytovat technickou a obchodní podporu svým resellerům, uvedl distributor v oznámení.

Spoločnosť Huawei šírkou svojho portfólia, technickým a obchodným zázemím ale najmä snahou investovať do zvýšenia podielu na trhu podnikových informačných systémov, predstavuje zaujímavú alternatívu k výrobcom etablovaným na slovenskom trhu. Verím, že naši partneri využijú túto príležitosť, rozšíria svoje portfólio o nové produkty a riešenia a budú ťažiť z atraktívnej cenovej politiky spoločnosti Huawei,“ uvedl v oznámení médiím Ľubomír Očko, generální ředitel VAD divizie v eD system Slovakia.

Huawei zároveň nedávno oznámilo, že po odkupu podílu ve společném podniku se společností Symantec, chce navýšit svůj podíl na trhu úložných systémů.

S ohledem na růstový plán společnosti Huawei Technologies v sektoru podnikových a státních zákazníků je dohoda o vytvoření distribučního prodejního kanálu produktů a služeb Huawei s renomovaným partnerem, jakého eD system Slovakia představuje, pro nás velmi významným strategickým krokem a mezníkem v rámci našich plánu pro letošní rok,“ sdělil médiím Tomáš Brouček, country manager Huawei divize podnikových a státních zákazníků.

Tomáš Brouček dodal, že spolu s novým VAD očekává úspěchy především v oblasti projektů: „Díky dosavadnímu úspěšnému působení společnosti eD system Slovakia na distribučním trhu věříme, že vzájemnou spoluprací brzy společně dosáhneme výrazných prodejních výsledků a to především v projektovém businessu kde sázíme na známou přidanou hodnotu našeho nového partnera.

Kontrakt platí v rámci skupiny eD

Na značku Huawei má na obou trzích uzavřený kontrakt distributor s přidanou hodnotou, společnost DNS, která spadá do skupiny eD. Radek Beránek, business unit manager, Huawei v DNS, pro ChannelWorld upřesnil, že se jedná o kontrakt společnosti DNS a Huawei s tím, že eD system je vybraný distribuční partner pro Slovensko.“ Dalším distributorem Huawei Technologies na Slovensku je SWS.

Společnost eD system Slovakia v červnu rozšířila své portfolio i o podnikové produkty společnosti Dell, které má ve VAD distribuci sesterská firma DNS. V tomto případě se však jedná o dva samostatné kontrakty.

Zdroj: eD system Slovakia, ChannelWorld
Úvodní foto: ed system Slovakia, Huawei

Komentáře