Servodata jsou nyní přímým distributorem produktů Red Hat

Servodata se stala přímým distributorem produktů značky Red Hat na českém trhu. Ty firma nabízela již dříve. Co se tedy nyní mění?

Servodata jsou nyní přímým distributorem produktů Red HatServodata jsou nyní přímým distributorem produktů Red Hat

Společnost Servodata oznámila, že se stala přímým distributorem produktů Red Hat na českém trhu.

Firma Red Hat měla pro země z regionu EMEA a Rusko jednoho hlavního distributora, kterým byl VDEL. Společnost Servodata zatím k produktům Red Hat měla uzavřenou distribuční smlouvu právě s ním. Nyní ovšem podepsala distribuční kontrakt přímo s firmou Red Hat.

Obchodní aktivity s řešeními Red Hat na českém trhu realizuje společnost Servodata prostřednictvím své divize Solutio, která poskytuje podporu obchodním partnerům i velkým koncovým zákazníkům. Autorizovaná školení a certifikační zkoušky pro administrátory řešení Red Hat provádí společnost DataScript, která je součástí skupiny Servodata.

Jako přímý distributor produktů společnosti Red Hat máme nyní lepší přístup ke zdrojům, které můžeme zprostředkovat ve formě služeb našim partnerům a zákazníkům,“ uvedla ve zprávě pro média Iveta Babulenková, ředitelka divize Solutio a společnosti DataScript.

Red Hat v ČR má přes 500 zaměstnanců, Servodata s nimi budou spolupracovat

Phil Andrews, viceprezident společnosti Red Hat pro severoevropský a východoevropský region, ve zprávě pro média označil Servodata za klíčového partnera v regionu. Zároveň připomněl rozšíření působnosti firmy Red Hat v České republice: „Jen za poslední rok rozšířili náš tým o 100 nových zaměstnanců,“ uvedl ve zprávě pro média.

V té také dodal, že celkově již v brněnském vývojovém centru pro Red Hat pracuje přes 500 lidí a došlo i k posílení obchodního a marketingového týmu firmy Red Hat v České republice. Právě ze strany pracovníků společnosti Red Hat očekávají Servodata pomoc při poskytování lepší prodejní podpory koncovým zákazníkům.

Zdroj: Servodata, ChannelWorld
Úvodní foto: Servodata, Red Hat

Komentáře