První smartphone Intel se začne prodávat 6. 6. v Anglii

Smartphone s označením San Diego na platformě Intel, dříve označované jako Santa Clara, půjde do prodeje poprvé 6. 6. přes operátora Orange ve Velké Británii.

První smartphone Intel se začne prodávat 6. 6. v AngliiPrvní smartphone Intel se začne prodávat 6. 6. v AngliiDnes dominují trhu mobilních telefonů procesory ARM, Intel však vynaložil výrazné prostředky, aby si kus tohoto trhu ukrojil.

San Diego bude pohánět procesor Intel Atom Z2460 o frekvenci 1,6 GHz. Telefon bude mít 4,03“ obrazovku s rozlišením 1024 na 600 pixelů a osmi megapixelový fotoaparát dokáže udělat 10 snímků za sekundu a natáčet video s rozlišením 1080p.

Větší konkurence v oblasti procesorů pro smartphony je dobrá pro všechny, uvedl Yves Maitre, viceprezident pro zařízení ve skupině Orange.

Orange je velký zastánce technologie HD Voice, kterou má San Diego implementovanou. Nyní telefon běží na OS Android 2.3, na cestě je však upgrade na Android 4.0.

Prosadit se na trhu smartphonů nebude pro Intel snadné, tvrdí Malik Saadi, hlavní analytik v Informa Telecoms and Media. „Myslím si, že Intel vstupem do mobilního světa s entry-level produktem místo high-endového modelu dělá chybu. Tím riskuje snížení své značky,“ říká Saadi.

San Diego bude dostupný za 199,99 liber (cca 6 500 Kč) při zakoupení s tarifem Orange Pay As You Go. Apple iPhone je u Orange s tímto tarifem dostupný za 489,99 liber.

Orange plánuje uvedení San Diega také ve Francii, zatím však neprozradil bližší datum. S rozdílnou dynamikou trhu se Intel potýká v Číně. Telefon Lenovo LePhone K800, který pohání stejný procesor, se s cenou 520 dolarů na trhu zatím moc neprosadil. Veze telefonu s označním Xolo X900 je v prodeji také v Indii.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Orange

Komentáře