Lidé: Petr Cenek členem představenstva Servodat

Novým členem představenstva společnosti Servodata byl jmenován finanční ředitel Petr Cenek. Jana Knyttla nahradí Martin Malý, původně oznámený Petr Linek z Microsoftu totiž nenastoupí.

Lidé: Petr Cenek členem představenstva ServodatPetr Linek nepovede obchodní divizi AbakusPetr Cenek (*1969) nahradí v pozici člena představenstva společnosti Servodata Jana Knyttla. Kromě finančního řízení firmy, odpovědnosti za vedení účetnictví a reportingu patří do jeho kompetencí rovněž jednání o financování projektů s dodavateli, bankami, partnery i zákazníky Servodat. Ve společnosti pracuje od roku 2003.

Před nástupem do Servodat působil Petr Cenek jako finanční ředitel Evropské Cestovní Pojišťovny. Kariéru v oblasti financí zahájil v české pobočce KPMG a poté pokračoval v Kraft Jacobs Suchard.

Petr Cenek vystudoval mezinárodní finance, hospodářskou politiku a ekonomii na Vysoké škole ekonomické v Praze a průběžně se věnuje dalšímu vzdělávání ve svém oboru. Mluví anglicky, německy a rusky.

„I díky finančnímu řízení Petra Cenka jsou Servodata výkonnou a efektivní firmou s výbornými vztahy s výrobci, partnery a zákazníky. Proto bylo rozhodnutí o jeho jmenování na uvolněnou pozici v představenstvu rychlé a jednoznačné,“ poznamenal ve zprávě pro média Rostislav Jirkal, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Servodata.

Petr Linek nepovede obchodní divizi Abakus

Vzhledem k neočekávaným skutečnostem neproběhne změna na pozici ředitele obchodní divize Abakus, kterou Jan Knyttl (současně bývalý člen představenstva) opouští.

Petr Linek, který po něm měl převzít vedení divize, do Servodat nenastoupí. Do jmenování nového ředitele povede divizi Abakus obchodní ředitel Servodat Martin Malý. Servodata zatím nechce komentovat důvody změny rozhodnutí.

Zdroj: Servodata
Úvodní foto: Servodata

Komentáře