Lidé: Dalibor Lukeš software business unit managerem v DNS

Na tiskové konferenci společnost DNS oznámila jmenování Dalibora Lukeše šéfem nové softwarové divize. Kdo vše do jednotky patří?

Lidé: Dalibor Lukeš software business unit managerem v DNSDalibor Lukeš software business unit managerem v DNSOd 1. 7. 2012 se Dalibor Lukeš stává novým šéfem softwarové skupiny (DNS software business unit manager) zodpovědné za exekuci partnerství se společností Insight. Mezi jeho odpovědnosti patří kromě celkové strategie a řízení veškerých aktivit týmu také spolupráce s klíčovými klienty a partnery.

Nová divize se zaměří na prodej softwarových multilicencí, na licenční poradenství včetně výběru vhodného licenčního programu, a na software asset management (včetně procesních a správních aspektů). S ostatními divizemi bude spolupracovat na komplexnějších projektech.

Do DNS  Dalibor Lukeš přichází po osmiletém působení ve společnosti Microsoft, kde zastával různé manažerské pozice. Před příchodem do Microsoftu pracoval deset let ve společnosti DigiTrade.

Jakub Vlček nastupuje na pozici specialisty SAM. Dlouhodobě se specializuje na problematiku správy softwarových licencí (Software Asset Management). Jeho úkolem je pomoci zákazníkům i partnerům s optimalizací procesů pro řízení softwaru v organizacích.

Jakub Vlček je odborníkem na nastavení licenčního souladu se softwarovými výrobci, tvorbu či úpravy vnitropodnikových směrnic a poradenství ohledně správného licencování s návazností na optimální nákup licencí. Dlouhodobě působí jako nezávislý konzultant, dříve spolupracoval se společnostmi, jako jsou Microsoft či Adobe.

Lukáš Vobořil plní v novém týmu roli licenčního specialisty. Jeho hlavním cílem je zajistit poskytování adekvátní úrovně podpory a služeb v oblasti správy licenčních politik zastupovaných výrobců softwaru (Microsoft, Adobe či Symantec). Zákazníci i partneři se na něj mohou obracet s požadavky na ceny, skladbu produktů i dodržování licenčních politik daných výrobců softwaru.

Lukáš Vobořil přišel ze společnosti Fujitsu Technology Solutions, kde na obdobné pozici působil v předchozích letech.

David Kučera, se na pozici account managera zaměří na obchodní spolupráci s klíčovými zákazníky a partnery DNS, přičemž se bude specializovat na dodávky licencí Microsoft, licenční poradenství, optimalizaci a výběr produktů, doporučení vhodných licenčních programů, uzavírání smluv a následnou podporu.

V průběhu více než osmileté praxe v IT působil mimo jiné ve společnosti DigiTrade na obdobné pozici account managera a je držitelem certifikací Microsoft Certified Professional, Symantec Sales Expert a Lotus Notes Sales Professional.

Zdroj: DNSKomentáře