Kvazar-Micro v ČR skončil. Co s reklamacemi? (aktualizováno)

Distributor s přidanou hodnotou pro značku Intel, společnost Kvazar-Micro, vyvěsila na svém webu oznámení o ukončení aktivní činnosti ke 30. 6. 2012. Jak postupovat při reklamacích?

Kvazar-Micro v ČR skončil. Co s reklamacemi? (aktualizováno)Kvazar-Micro v ČR skončilNa českých webových stránkách společnosti Kvazar-Micro, VAD distributora společnosti Intel, se objevilo oznámení, že firma ukončila ke 30. 6. 2012 aktivní činnost v České republice.

„Děkujeme za spolupráci v minulých letech a za podporu prodeje Intel serverů. S případnými reklamacemi se obracejte na jednatelku společnosti Lucie.Muzikova@nsgmorison.cz na adrese NSG Morison advisory s.r.o, Jakubská 2, Praha 1,“ píše se na úvodní stránkce.

Lucii Mužíkovou, jednatelku společnosti, jsme požádali o vyjádření k postupu v případě reklamací. V době publikování zprávy jsme neobdrželi odpověď. Čekáme také na odpověď ze společnosti Intel, zda bude pro ČR jmenovat nového VAD.

Lucie Mužíková zároveň působí jako jednatelka NSG Morison advisory, společnosti poskytující právní služby, servis v oblasti daňového poradenství, podnikových financí a oceňování podniků.

 


Aktualizace 16. 7. 2012:

Lucie Mužíková ChannelWorldu potvrdila informaci, že „k datu 30.6.2012 společnost ukončila svou prodejní činnost, nadále však bude plnit své závazky vůči zákazníkům, zejm. při vyřizování reklamací. Informace, kde budou přijímány jejich reklamace, zákazníci najdou na webových stránkách společnosti.

Důvod ukončení činnosti však nemohla upřesnit: O ukončení činnosti společnosti rozhodla mateřská společnost, důvody pro toto rozhodnutí se mnou nebyly mateřskou společností konzultovány, proto se Vám k důvodům ukončení činnosti nemohu vyjádřit.

Lucie Mužíková rezignovala z pozice jednatele společnosti Kvazar-Micro a očekává, že bude materskou firmou odvolána. Pokud se tak nestane, její funkce zanikne uplynutím dvouměsíční zákonné lhůty.

Co s reklamacemi?

Aktualizace 24. 7. 2012:

Společnost Intel k dotazu na reklamace uvedla, že prodejci krabicových produktů se mohou obracet na středisko podpory Intel Channel Warranty Support Desk - www.intel.com/reseller nebo na e-mailu: emeacwp@mailbox.intel.com. Pro koncové zákazníky je určen webu www.intel.com/support. Na uvedených webech naleznete v případě potřeby i telefonní čísla.

S tray produkty (zboží od Kvazar-Micro) v záruce se mohou partneři obrátit na kteréhokoliv jiného distributora v ČR. V současné době se podle Intelu můžete obracet na: AT Computers, ABC Data, Asbis, Tech Data Distribution a potenciálně i na Elko Trading.


Stoprocentním vlastníkem Kvazar-Micro je lucemburská společnost Melrose Holding. Distribuční společnost byla založena 21. 4. 1999 jako samostatný subjekt s vazbou na mateřskou firmu Kvazar-Micro působící na evropském trhu od roku 1990.

„Jsme jedním z významných distributorů IT v ČR, dynamicky se rozvíjející společnost se znalostí místního trhu, kvalitními službami a aktuálně s více jak 1500 aktivními zákazníky,“ píše distributor na svých původních stránkách.

Zdroj: ChannelWorldKomentáře