Insight vstupuje na český a slovenský trh prostřednictvím DNS

Celosvětový dodavatel IT produktů a řešení, společnost Insight a value added distributor, společnost DNS, uzavřely v rámci ČR exkluzivní partnerství. Pro resellery se otevírá nový trh.

Insight vstupuje na český a slovenský trh prostřednictvím DNSZleva: Antonio Sirera (Insight), Petr Poláček (DNS), Martin Tolar (Microsoft). Zleva: Peter Wenauer (Insight), Dalibor Lukeš (DNS), Michal Marek (Microsoft).

Antonio Sirera (Insight), Petr Poláček (DNS), Martin Tolar (Microsoft)DNS díky kontraktu získává přístup k softwarovým technologiím a kontraktům společnosti Insight Enterprises a bude je prodávat prostřednictvím své sítě obchodních partnerů (buď přeprodej, nebo společný prodej).

Jako alianční partner DNS rozšířila portfolio v oblasti softwarových technologií o produkty Microsoft (status Large Account Reseller), Adobe (Platinum partner), Symantec a další. Kromě rozšíření nabídky DNS získává i služby s přidanou hodnotou v oblasti licenčního poradenství a správy softwarových aktiv. Poskytovat bude i školení v oblasti správy licencí pro partnery a zákazníky.

Obchodní partnerství přináší na český trh nově také řadu unikátních marketingových a obchodních programů a nástrojů pro správu licencí od společnosti Insight.

Věříme, že pro český trh to (uzavření spolupráce) bude přínosem zejména v  software asset managementu, ve znalosti enterprise agreements a hodně si od společnosti Insight slibujeme v oblasti cloudových služeb,“ uvedl při příležitosti oznámení kontraktu Petr Poláček, ředitel společnosti DNS. Dodal také, že ambice DNS zůstávají v oblasti infrastruktury, na které zákazník může dál stavět aplikace.

Dalibor Lukeš, šéf nové softwarové skupiny uvnitř DNS zodpovědné za exekuci partnerství s Insight, dodal, že kromě rozšíření portfolia o softwarové multilicence distributor získává přístup k nástrojům (kalkulátory), zkušenostem Insight a dostává se k vysoce konkurenčním cenám.

Kdo je Insight?

Americkou společnost Insight s 5 000 zaměstnanci celosvětově na tiskové konferenci představil Antonio Sirera, regionální ředitel Insight Enterprises pro region Švýcarsko, Rakousko, Rusko a Východní Evropa. Insight je podle jeho slov největším softwarovým resellerem na světě, který operuje ve 24 zemích a 13 měnách.

Peter Wenauer (Insight), Dalibor Lukeš (DNS), Michal Marek (Microsoft)Celosvětově je největším LAR Microsoftu, největším partnerem Symanteku a jedním ze strategických (platinum) business partnerů Adobe.

V regionu EMEA zaměstnává Insight  1 200 pracovníků v 15 zemích. Prostřednictvím nadnárodních smluv zajišťuje software i pro řadu společností na českém trhu (dceřiné společnosti nadnárodních firem). Dříve však nedokázal poskytnout lokální podporu, což DNS změní.

Petr Wenauer, country manager Insight pro tento region, uvedl, že Insight disponuje kompetenčními centry pro všechny hlavní výrobce softwaru a pro správu softwarových aktiv má v Evropě více než 40 konzultantů.

Dodal, že DNS, potažmo její partneři, získají přístup k elektronickým nástrojům Insight, které zákazníkovi pomohou odhalit, ve kterých oblastech je „podlicencován“ nebo naopak „přelicencován“, dále společnost poskytuje nástroje pro hlídání doby vypršení platnosti licence, resp. potřeby její obnovy.

Zdroj: ChannelWorld
Galerie
Komentáře