Ingram Micro oznámil akvizici Brightpoint, vstoupí tak na Slovensko

Distribuční společnost Ingram Micro oznámila akvizici specializovaného distributora s přidanou hodnotou Brightpoint, který má pobočku také na Slovensku.

Ingram Micro oznámil akvizici Brightpoint, vstoupí tak na SlovenskoIngram Micro oznámil akvizici Brightpoint, vstoupí tak na SlovenskoIngram Micro zaplatí za Brightpoint 840 milionů dolarů (9 dolarů za akcii – 66% prémie). Brightpoint vykázal zafiskální rok 2011 příjmy 5,2 miliardy dolarů celosvětově, z čehož 550 milionů dolarů utržil za logistické služby s přidanou hodnotou.

Součástí nákupu je také dluh ve výši zhruba 190 milionů dolarů. Ingram očekává, že obchod zafinancuje ze současných zdrojů a půjčkou 300 milionů dolarů od Morgan Stanley Senior Funding. Akvizice by měla být uzavřena do konce roku.

Brightpoint se 400 zaměstnanci operuje ve 24 zemích světa včetně Slovenska, kde má pobočku v logistickém areálu v Lozorně. Spolupracuje s více než 25 000 B2B zákazníky a v roce 2011 spravoval přes 112 milionů bezdrátových zařízení.

Nabídka Brighpointu je komplementární k logistice a distribuci Ingramu, což společnosti pomůže se dostat na trh s produkty a službami životního cyklu mobilních zařízení, uvedl Alain Monie, prezident a CEO společnosti Ingram Micro, v tiskovém oznámení.

Podle prohlášení Ingramu akvizice poskytne výrobcům, operátorům sítí a mobilních virtuálních sítí, partnerům a zákazníkům jednorázový přístup k široké řadě mobilních řešení, produktů a služeb.

Konvergence telekomunikací, výpočetních a sdělovacích prostředků pohání silnou poptávku a spolu s pokračujícím propojením našich zákaznických základen by mohla vést k příležitostem cross-sellu a up-sellu,“ dodal Bill Humes, provozní a finanční ředitel Ingramu.

Zdroj: IDG News Service, Ingram Micro, BrightpointKomentáře