Fotoreport: Novoroční setkání Avnetu a EMC v oblacích

Přímo „mezi cloudy“ v restauraci Oblaca v Žižkovské věži se setkali partneři divize EMC společnosti Avnet.

Fotoreport: Novoroční setkání Avnetu a EMC v oblacích
V první části setkání pod heslem „data, kam se podíváš“ prezentoval Pavel Barták channel manager EMC zhruba sedmdesáti účastníkům výsledky společnosti (s dvouciferným růstem) za předchozí rok a plány na rok 2013.

Z očekávaných novinek poodhalil, že letos by na trh měl přijít VMware vSphere 6, který reaguje na trend tzv. softwarově definovaných datových center a zcela abstrahuje od hardwarové vrstvy.

Partnerům by se jeho slovy měl splnit také „sen každého obchodníka“, jelikož jim EMC nabízí zboží, na které se stojí fronta. Tím jsou fullflash array EMC XtremIO, které mají kompletně nahradit disková pole pro výkonostně náročné aplikace, jako josu databáze (SQL Server a Oracle).

Fotoreport: Novoroční setkání Avnetu a EMC v oblacích

V tomto roce můžete taktéž očekávat příchod nových úložišť VNX2 a VMax.

Součástí prezentační části byly i novinky v podpoře partnerů. Loni EMC partnerům uvolnilo všechna interní školení a letos by v tomto trendu mělo pokračovat i napříč dalšími materiály.

EMC se chce v roce 2013 zaměřit na profesionální přístup k zákazníkovi, kdy formou assesmentu co nejlépe poznáte jeho potřeby a prostředí a teprve poté mu navrhujete konkrétní řešení. Pro tyto účely můžete využít nástroje Mitrend a vLab. Kompletní demo prostředí EMC vLab se všemi produkty je otevřeno 24 hodin denně.

Užívejte nářadíčko EMC naplno

Pod tímto sloganem představil Pavel Barták dvě motivační soutěže. Tři partneři, kteří od 1. 2. do 30. 6. nejvícekrát využijí vLab, a stejně tak ti, kteří vytvoří nejvíce analýz v Mitrendu (v kategoriích backup&archive a performance) mohou vyhrát Samsung GalaxyTab 2, iPod nano či 2,5“ přenosný disk.

Dne 29. 1. budou pak oznámeny změny v partnerském programu Velocity 2013. EMC chystá oddělení obchodních a technických rolí a zjednodušení procesů a pravidel. Můžete očekávat větší důraz na zapojení partnerů – například kompletní řízení obchodního případu ve své režii, větší kontrolu i odpovědnost.

Avnet již jediným distributorem EMC

EMC loni dokončilo transformaci distribučního kanálu a Avnet se stal jeho výhradním distributorem. Zajišťuje tak nyní ve spolupráci s výrobcem předprodejní, prodejní i marketingovou podporu včetně partnerského programu.

Novinky u Avnetu prezentoval Vlastimil Horák, šéf divize EMC. Loni distributor dokončil na evropské úrovni akvizici společnosti Magirus. Díky získání výhradní distribuce EMC pak od ledna nabízí také lepší podmínky na servis.

V oblasti podpory se v Avnetu můžete obracet na Lukáše Slabihoudka, presales technology consultanta, který v prezentační části přiblížil parametry demo centra. Potvrdil také pokračování seminář - „Snídaní s Avnetem“ a prozradil, že společnost chystá i další akce pro partnery.

Nebeská párty s roboty

Následně se partneři přesunuli do restaurace Oblaca v observační části žižkovské věže, kde se konala nebeská párty. Po bohatém rautu, ve kterém si přišli na své milovníci masa, bezmasých jídel i sladkých dezertů, partnery rozhýbalo novodobé taneční duo The Robots.

Zdroj: ChannelWorld
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře