DNS získalo výhradní distribuci Hitachi Data Systems

Společnost DNS, distributor s přidanou hodnotou, dnes oznámila partnerství s firmou Hitachi Data Systems (HDS). O výhradní distribuci tak přišel Avnet.

DNS získalo výhradní distribuci Hitachi Data SystemsDNS získalo výhradní distribuci Hitachi Data Systems DNS se stala jediným autorizovaným distributorem Hitachi Data Systems na českém trhu. Zároveň funguje jako její autorizovaný servisní partner.

Doposud distribuce zajišťovala specializovaná divize HDS společnosti Avnet, která zároveň provozuje informační portál www.storagesystem.cz.

HDS vyrábí řešení pro ukládání dat, která mají pomáhat podnikům zajistit virtualizaci, automatizaci a prostředí pro cloud.

DNS bude rozšiřovat globální partnerskou síť HDS díky svým dlouholetým zkušenostem s budováním partnerských kanálů a technické podpoře v tomto sektoru,“ uvedl distributor v oznámení.

DNS se snaží na českém trhu posilovat. „Uzavření partnerství se společností HDS je významným přínosem pro naše portfolio, rozšíření distributorské sítě a tedy i využití příležitosti k posílení tržního postavení společnosti DNS,“ sdělil ve zprávě pro média Petr Poláček, ředitel společnosti DNS.

Společnost DNS oznámila, že v rámci partnerství vytvoří specializovaný obchodní/technický tým pro produkty Hitachi Data Systems.

Martin Kilián ředitelen partnerského prodeje HDS

Partnerský prodej HDS v ČR bude reprezentovat Martin Kilián. Uvedl, že s společným cílem DNS a HDS je dosáhnout výjimečných výsledků ve veřejném sektoru i ve finančních, telekomunikačních a výrobních odvětvích.

Partnerství mezi společnostmi Hitachi Data Systems a DNS je skutečnou příležitostí pro naše zákazníky a partnery na českém trhu. Umožní zejména většímu počtu podniků využívat výhod našich technologií ukládání dat středního rozsahu prostřednictvím právě představené platformy HUS VM,“ dodal ve zprávě Martin Kilián, ředitel divize partnerského prodeje pro Českou republiku a Slovensko společnosti Hitachi Data Systems.

Mezi nově představená řešení patří například unifikovaná výpočetní platforma Hitachi Unified Compute Platform (UCP) – série produktů konvergované infrastruktury, unifikovaná platforma pro ukládání dat Hitachi Unified Storage VM (HUS VM), která poskytuje virtualizaci podnikové třídy, a unifikované ukládání dat Hitachi Unified Storage (HUS) pro ukládání různých druhů dat.

Zdroj: DNS
Úvodní foto: DNS, Hitachi

Komentáře