Azlan zařadil do nabídky virtualizované WLAN řešení Meru Networks

Azlan, VAD divize společnosti Tech Data Distribution, v ČR rozšířila své portfolio o bezdrátové síťové řešení od společnosti Meru Networks.

Azlan zařadil do nabídky virtualizované WLAN řešení Meru NetworksAzlan zařadil do nabídky virtualizované WLAN řešení Meru NetworksAzlan začal virtualizované řešení Meru Networks distribuovat napříč Evropou již loni v březnu, kdy výrobce strategické partnerství oznámil. Nyní jeho dostupnost oznámila i Tech Data v České republice.

Základem síťového řešení Meru Networks je koncept bezdrátové virtualizace, který má splovat požadavky, které s sebou nese dynamicky rostoucí trh mobilních zařízení, uvádí Azlan v oznámení.

Virtuální technologie WLAN od Meru je podle Azlanu vhodná také pro nemocnice, hotely, školy, obchodní centra nebo sportovní haly.

Podle odhadů IDC budou v roce 2014 minimálně 1,9 miliardy lidí používat mobilní zařízení s bezdrátovým připojením k síti. Tento trend zvyšuje nároky na bezdrátové připojení z pohledu stability a spolehlivosti a to především v prostředí s vysokou hustotou mobilních zařízení.

„Skutečnost, že tato technologie vyžaduje menší množství instalovaných přístupových bodů, zjednodušuje plánování a implementaci bezdrátové infrastruktury, znamená pro naše partnery zajímavou obchodní příležitost na českém trhu,“ uvedl v oznámení Jaroslav Salva, ředitel českého Azlanu, VAD divize společnosti Tech Data Distribution.

Zdroj: Tech Data - Azlan, ChannelWorld
Úvodní foto: Tech Data, Meru Networks

Komentáře