Avnet rozšiřuje distribuci IBM o PureSystems a otevírá demo centrum

Distributor s přidanou hodnotou, společnost Avnet Technology Solutions, získala do distribuce systémy IBM PureSystems a nabídne partnerům a zákazníkům jimi vybavené demo prostředí. Kdy bude otevřeno?

Avnet rozšiřuje distribuci IBM o PureSystems a otevírá demo centrumAvnet rozšiřuje distribuci IBM o PureSystems a otevírá demo centrumSpolečnosto Avnet Technology Solutions se stala v České republice distributorem s přidanou hodnotou pro produkty PureSystems od IBM.

Podle dostupných informací by Avnet měl být zatím jediným českým VAD distributorem IBM, který má tyto integrované hardwarové a softwarové systémy cloudové systémy v nabídce.

Od 22. 8. 2012 bude tuto technologii prezentovat i ve svém demo centru. Od září potom budou na tomto zařízení probíhat obchodní i technická školení.

IBM PureSystems vnímáme jako zásadní strategickou platformu pro implementaci privátních i veřejných cloudů, která poskytuje uživatelům veškeré integrované nástroje na správu, managament, deployment a provisioning aplikačních prostředí,“ uvedl ve zprávě pro média Martin Janeček, IBM business unit manager společnosti Avnet.

Co vás čeká v demo centru?

Součástí instalovaného demo prostředí IBM PureSystems v Avnetu bude konektivita na diskové pole IBM Storwize V7000 a implementace vitruálního prostředí VMware, KVM, Hyper-V, včetně monitoringu celého zařízení PureSystems, které je součástí Flex System Manageru.

Serverový výkon budou systému poskytovat dva IBM Flex x240 Compute Nody, každý s dvěma procesory Xeon 8C E5-2660 95W 2.2GHz/1600MHz/20MB.

Implementaci Cloud prostředí si obchodní partneři i koncoví zákazníci budou mít možnost vyzkoušet pomocí nástroje IBM SmartCloud Entry for Flex System.

Další divize poskytnou podporu i školení

Divize Professional Services, vzniklá v roce 2011 a dříve známá pod jménem Technology Services, bude pro IBM PureSystem poskytovat obchodním partnerům odbornou podporu, včetně návrhu řešení, Proof of Concept analýz i základní instalaci PureSystems, uvádí Avnet.

Divize Education pak na PureSystems připravuje obchodní i technická školení včetně možnosti složení certifikačních testů.

Zdroj: Avnet, ChannelWorldKomentáře