Avnet kupuje distribuční skupinu Magirus

Společnost Avnet oznámila akviziční dohodu se společnosti Magirus Group, panevropským distributorem řešení a služeb pro datová centra.

Avnet kupuje distribuční skupinu MagirusAvnet kupuje distribuční skupinu MagirusAkvizici Magirus Group by měl Avnet dokončit do října 2012. Magirus je distributor s přidanou hodnotou zaměřený na software, systémy a související služby zahrnující virtualizaci, správu ukládání dat, cloud computing, bezpečnost, inteligentní sítě a služby správy životního cyklu informací.

Distributor působí na jedenácti trzích Evropy a Blízkého východu. Z pohledu ČR má nejbližší zastoupení v Německu a Rakousku.

Společnost Magirus byla založena v roce 1981. Zaměstnává 400 obchodních a technických profesionálů, kteří pomáhají více než 4 500 resellerům, systémovým integrátorům a poskytovatelům IT služeb vyvíjet a nasazovat řešení IT infrastruktury (tradiční servery, storage a sítě). Obrat firmy za rok 2011 činil 530 milionů dolarů.

Mezi služby Magirusu spadají generování poptávky, předprodejní podpora, konzultace, školení, certifikace, implementace a podpora z panevropského multi-jazyčného střediska podpory.

Magirus rozšíří současné operace Avnetu a přidá komplementární produktové řady napříč regionem, přičemž zvýší rozsah působnosti na důležitých trzích včetně Německa a Francie, dodal Greame Watt, prezident Avnet Technology Solutions EMEA. Avnet vidí příležitosti v cross-sellu u kombinované základny klientů.

Akvizice společnosti Magirus významně vylepší naši konkurenční pozici v Evropě a na Blízkém východě rozšířením našeho balíku řešení o vysoce růstové technologie. V kalendářním roce 2011 Magirus zvýšil svůj obrat o 20 % skrze dodávky výkonných, flexibilních a nákladově efektivních datových center od široké řady dodavatelů včetně společností Cisco, VMware a EMC,“ uvedl v oznámení Phil Gallagher, prezident Avnet Technology Solutions.

Zdroj: Avnet, Magirus
Úvodní foto: Avnet, Magirus

Komentáře