Fúze s National Semiconductor bude stát Texas Instruments 6,5 miliardy dolarů v hotovosti. Jejich společné portfolio nabídne 42 000 analogových produktů, na kterém se National Semiconductor vyrábějící analogové integrované obvody podepíše 12 000 produkty. Zbylých 30 000 připadne na Texas Instruments, jež produkuje čipy pro zařízení s malým výkonem.
Dle konstatování obou výrobců budou prodeje analogových polovodičů ve finále tvořit téměř polovinu celkového obratu TI. K dokončení akvizice, jež podléhá obvyklým smluvním podmínkám, by mělo dojít v časovém horizontu šesti až devíti měsíců.
„Podstatou akvizice je síla a růstový potenciál,“ uvedl v tiskovém prohlášení Rich Templeton, předseda, prezident a výkonný ředitel Texas Instruments. „Každá z obou společností vykazuje unikátní schopnosti v doručování produktů navyšujících výkon a efektivnost při konvertování signálů ze skutečného světa do elektronických systémů."
Dominantní? Záleží na úhlu pohledu
I přesto, že bude dohoda v mnoha světových regionech čelit antimonopolním šetřením, neočekává ani jedna z firem potíže s dominantním postavením nově vzniklého celku sestávajícího ze dvou výrobců patřících k nejstarším hráčům na trhu.
„Nacházíme se na fragmentovaném trhu,“ říká Templeton. „Podíl TI na trhu s analogovými polovodičovými součástky činí 14 procent a National zaujímá pouhá 3 procenta. Když se na trhu ponoříte zcela do hloubky, najdete konkurenční nabídky analogových produktů v celé řadě oblastí,“ vysvětluje.
Zdroj: IDG News Service