Konferenci zahájil Patrick Müller, consumer sales account manažer ve společnosti Symantec, který představil výsledky studie Norton Cybercrime report. Podle zprávy je denně zasaženo počítačovou kriminalitou na 1 mil. lidí. Norton vyčísluje náklady na kyber kriminalitu v loňském roce na 338 mld. dolarů (více než ilegální obchod s marihuanou, kokainem a heroinem). V Evropě tyto náklady tvoří 29 mld. dolarů.
Nejčastější obětí jsou podle reportu muži ve věku 18 – 31 let, kteří často přistupují na internet např. i z mobilních zařízení. Za poslední rok přišlo do styku s počítačovou kriminalitou údajně 82 % lidí.
Představení produktů se následně věnoval Homayoun Sarkechik, senior manažer produktového marketingu pro region EMEA, který upozornil, že se již nepohybujeme v tzv. „PC-centric“ světě. Mnoho aplikací a dat je dostupných z cloudu pro různé platformy, které je potřeba chránit. Symantec proto volí přístup Norton Everywhere zahrnující mobilní oblast, web a Wi-Fi.
Rychlejší produkt s novými funkcemi
Podle testů společnosti Symantec překonává Norton 2012 předchozí verze Norton 2011 o 30 % rychlejším skenováním, o 17 % rychlejším spouštěním a o 24 % rychlejším kopírováním souborů. Podle testů PassMark jsou funkce v průměru rychlejší o 16 % oproti předchozí verzi. Norton 2012 přináší vylepšené funkce a kombinuje pověst souborů, jejich chování a webovou ochranu.
Norton Identity Safe v cloudu (u NIS 2012) disponuje novým uživatelským rozhraním pro přihlášení a hesla ukládá do cloudu, takže jsou dostupná z libovolného počítače s nainstalovaným Norton Internet Security 2012.
Nová webová funkce Norton Management umožňuje uživatelům spravovat jejich produkty Norton odkudkoliv přes prohlížeč. Manažer umožňuje nastavit zabezpečení, aktualizace a zasílání upozornění o ohrožení PC. Funkci využijí především menší firmy bez IT oddělení.
Symantec již od roku 2007 sbírá informace od uživatelů (cca 210 milionů aktuálně) a využívá tzv. reputaci souborů (Norton Insight) pro jejich rychlou identifikaci.
Technologie reputace se promítla i do funkce Download Insight, která kontroluje každý stahovaný soubor ještě před instalací a podává o něm bližší informace.
Behaviorální analýza Sonar pak monitoruje spuštěné aplikace a jejich chování. Odhaluje podezřelé aktivity, a chrání tak před doposud neznámými hrozbami.
Cena a dostupnost
Norton Internet Security 2012 je poprvé dostupný také ve slovenské verzi. Můžete jej nabídnout za doporučenou koncovou cenu 1 359 Kč včetně DPH pro 1 PC na 1 rok. Cena za Norton AntiVirus 2012 činí 1099 Kč vč. DPH za stejných podmínek. Stávající uživatelé si mohou předchozí verze bezplatně upgradovat zde.
Zdroj: Symantec, ChannelWorld