Rozšiřte svoji nabídku o IP kamerová řešení

Dohled s uzavřeným televizním okruhem (CCTV) se během let osvědčil jako účinné bezpečnostní opatření v široké škále aplikací a prostředí. Nejčastěji používá pro monitorování v prostorách soukromých firem a jako nástroj pro omezení kriminality na veřejných místech.

Rozšiřte svoji nabídku o IP kamerová řešeníTrh IP dohlížecích řešení začíná rychle růst. Analytická firma iSuppli Corp předpovídá, že globální příjmy z kamerových dohlížecích produktů vzroste meziročně o 13,2 procenta na více než 9 miliard dolarů v roce 2011, a firma IMS Research předpokládá růst kolem 30 procent ročně a říká, že do roku 2013 mohou IP kamery obsadit 42 procent světového trhu v tomto segmentu. Tento růst povzbuzuje mnoho faktorů, které dělají ze síťových IP dohlížecích řešení reálnou alternativu k tradičnějším analogovým CCTV systémům.

Aleš Pícl - Country Manager společnosti D-link pro Českou a Slovenskou republikuCeny, rozlišení obrazu a síťová konektivita digitálních IP kamer jsou nyní v takové fázi vývoje, kdy mohou bez problémů doplňovat nebo nahrazovat starší analogové systémy. Když se k tomu přidá dramatické snižování cen síťových úložišť dat, jsou nyní překonány dvě největší překážky, které dosud bránily masovému rozšíření.

Dříve byla omezujícím faktorem širšího nasazení také technologická infrastruktura. Pro zprovoznění kompletního IP dohlížecího řešení potřebujete více, než jen několik síťových kamer. Potřebujete dostatečnou šířku pásma ve spolehlivé kabelové nebo bezdrátové síti. Potřebujete také speciální software, který dokáže skloubit celou tuto technologii do reálného řešení, které dává uživatelům možnost ovládat kamery a nahrávat, archivovat, vyhledávat a přehrávat záznam obrazu kdykoli to potřebují.

D-Link vytvořil sadu řešení, která pokrývají tyto potřeby. Firma již nabízí řadu výkonných IP kamer a síťových videorekordérů. Ty se dají snadno zapojit do jejího rozsáhlého portfolia přepínačů a dalších zařízení síťové infrastruktury, která poskytuje robustní platformu pro integraci všech těchto technologií.

D-Link vyvinul IP dohlížecí řešení, která dokážou uspokojit požadavky všech typů aplikačních prostředí. Zde se podíváme na klíčová prostředí, pro která je IP technologie nepochybně velmi atraktivní a která představují příležitost k jejímu většímu nasazení.

Příležitost pro školy

D-Link vyvinul IP dohlížecí řešení, která dokážou uspokojit požadavky všech typů aplikačních prostředí. Zde se podíváme na klíčová prostředí, pro která je IP technologie nepochybně velmi atraktivní a která představují příležitost k jejímu většímu nasazeníVšichni učitelé, studenti, návštěvníci i rodiče mají zájem na bezpečnosti a bezpečnostních opatřeních v jakémkoli vzdělávacím zařízení. Chtějí zabránit násilí, prodeji drog a dalším kriminálním aktivitám a zajistit stálé bezpečí svých studentů. Vzdělávací instituce potřebují také shromažďovat důkazy pro úspěšné postihování pachatelů trestných činů a odhalování nových případů.

IP technologie pomáhá při zajišťování bezpečnosti nabídkou inovativních způsobů ochrany těchto školních prostor. Tradiční analogový dohled s osobním monitorováním kamer při živém přenosu je časově náročný a finančně nákladný. Mnohé školy nemohou vyčlenit prostředky na zaměstnance, kteří se budou zabývat výhradně údržbou a obsluhou mnoha CCTV monitorů. Ukládání záznamů na pásky a manuální zálohování mohou být také nákladné. Moderní vzdělávací instituce potřebují IP dohlížecí systémy, které umožní uživatelům monitorovat areál hřiště, chodby, haly a učebny pomocí živého videopřenosu, systémů dálkového varování a archivace komprimovaného videa na pevné disky pro snadné získávání důkazů.

Standard IP nabízí jednoduchou instalaci a odstraňuje potřebu specializovaných znalostí a dovedností. Instalaci kamer a jejich připojení přes ethernetový kabel nebo Wi-Fi přístupový bod k běžným směrovačům a přepínačům zvládnou snadno IT administrátoři, kteří se starají o školní počítačovou síť. Učitelé, administrátoři a bezpečnostní personál pak mohou sledovat, ovládat a nahrávat video lokálně nebo na dálku pomocí standardních internetových prohlížečů, jako jsou Internet Explorer, Firefox nebo Safari.

Školy se také snaží konsolidovat svoji dosavadní síťovou infrastrukturu, aby mohly snížit výdaje na správu, údržbu a provoz. Rozsah a význam školních síťových infrastruktur stále roste spolu s implementací interaktivnějších výukových prostředí a zvyšuje se také poptávka po bezdrátové infrastruktuře pro zajištění konektivity ve všech prostorách školy. Možnost připojení síťových digitálních kamer do existující školní počítačové sítě dělá z těchto zařízení velmi atraktivní volbu. Nové IP dohlížecí a zabezpečovací systémy poskytují bezpříkladnou funkčnost, flexibilitu a snadnost použití. To vše může udělat ze vzdělávacích institucí mnohem bezpečnější místa.


Autor příspěvku Aleš Pícl, je Country Managerem společnosti D-link pro Českou a Slovenskou republiku se zodpovědností za rozvoj prodeje v regionu. Ve volném čase se věnuje mushingu (závody psích spřežení).Komentáře