Reportáž ze setkání Triline partnerů AT Computers

Firma AT Computers, IT distributor roku 2009, přichystala pro své partnery ze sítě Triline pravidelné setkání. ChannelWorld byl u toho. Jaké novinky vás čekají na předvánočním trhu?

Reportáž ze setkání Triline partnerů AT ComputersPartnery přivítal ve dnech 17. – 18. 9. nově zrekonstruovaný hotel Jezerka u přehrady Seč. Příjemné prostory nabídly velký přednáškový sál a řadu seminárních místností pro workshopy. Akce se tentokráte nesla ve stylu kabaretní show a  během celého dne probíhala soutěž. Získaná srdíčka za správné odpovědi mohli partneři vyměnit za hodnotné ceny, přičemž tou hlavní byl tentokrát opravdu obří plyšový Homer Simpson. Získat srdíčka mohli partneři také v sProgram zahájil v devět hodin ráno marketingový manažer AT Computers Martin Wanke a představil novinky společnostioutěžích a závodech mezi sebou. Celodenní workshopy doplnil večerní raut se zábavným programem.

Program zahájil v devět hodin ráno marketingový ředitel AT Computers Martin Wanke a představil novinky u distributora. AT Computers rozšiřuje svou nabídku přeprodeje mobilního internetu a nabízí všechny služby mobilních operátorů O2, T-Mobile a U:Fone. Velkou novinkou je, že od 27.9. se v distribuci objeví všechny produkty výrobce Apple (kromě iPhone), jehož produkty se na tuzemském trhu prodávají stále lépe. Do distribuce se dostávají i značky Xerox, Sweex a iLuv (příslušenství pro Apple). ATC BusinessLink byl rozšířen o konfigurátor spotřebního materiálu jako je spotřební materiál do tiskáren či baterie k notebookům. Brzy se opět můžete těšit na Happy Hours, což je každodenní nabídka produktů ATC za speciální ceny.

Petr Vaněk, ředitel obchodního oddělení AT Computers, upozornil na nebezpečí poškození velkých LCD televizí dopravcem a problémem s případnou reklamací. Doporučil vždy rozbalit televizi ještě před dopravcem a informoval o nové možnosti pojištění zboží právě proti poškození dopravcem. Případné ztráty jsou totiž v tomto segmentu opravdu vysoké.

Novinky u výrobců

Poté se slova ujal Petr Polák z Logitechu a představil několik produktových novinek, například nový bezdrátový set Wireless Combo MK520 a Wireles Iluminated Keyboard K800 s pohybovým čidlem a podsvícením. Logitech upouští od starší technologie a jeho kompletní bezdrátové portfolio využívá frekvence 2,4 GHz s piko přijímačem signálu. Díky tomu mohla být opět prodloužena výdrž baterií. Došlo také ke zrušení značky Labtec a všechny produkty této značky ponesou již brzy logo Logitechu.

Stánek společnosti Tom TomKateřina Fraňková ze společnosti Tom Tom představila již známé IQ routes a budování rychlostních profilů díky datům od svých uživatelů. Výpočet trasy tak navigace zakládá na skutečných údajích. Příslušenství Tom Tomu jako jsou pouzdra, držáky, podložky k uchycení ale i taštičky a barevné kryty, nabízí podle Kateřiny Fraňkové velmi dobrou obchodní příležitost. Mezi novinky podzimu patří nové řady navigací GO 1000 a 1005, které nahradí modely 750 a 950. Nová zařízení vynikají především multitouch displejem, přepracovaným uživatelským rozhraním a několikanásobně rychlejším výpočtem trasy.

Zástupce Aceru Radek Švehla nejprve zmínil inovovaný model notebooky Timeline X s procesory iCore od Intelu a řadu Acer Ethos, která přichází na trh s novým atraktivním vzhledem. Dále Radek Švehla představil netbook Acer One D255 s dvoujádrovým procesorem Atom N550 a dvojicí operačních systémů Windows 7 Starter a Android. Na trh dorazí hned v několika barevných provedních. Acer také obnovuje dovoz herní řady Predator do České republiky. Začátkem příštího roku se představí i smartphony s logem Acer a operačním systémem Android.

Dell uvede nové tiskárny i projektory

Svou armádní jednotku v čele s generálním ředitelem Jiřím Kyselou, a dále Pavlem Zentrichem, Ondřejem Bačinou a Stanislavem Hájkem představil výrobce Dell. Jednotka nejprve zmínila výhody nového partnerského programu i portálu. Podrobné informace můžete najít v rozhovoru s Jiřím Kyselou na ChannelWorldu, který vyjde již příští týden. V brzké době představí výrobce celkem 17 nových tiskáren a interaktivní projektor. Chystá se i další generace počítačů založená na nových procesorech od Intelu. Ta se začne vyrábět a prodávat v únoru následujícího roku. Na consumer segment útočí Dell se zařízením Dell Streak založeném na platformě Android, které již najdete skladem v ATC.

Prezentovanou novinkou u storage řešení jsou zařízení řady Power Valut MD32x0, které již míří na trh. Pro prodejce storage řešení představil Dell web dellcashplus.com, kde mohou prodejci po registaci zpětně získat až 150 dolarů za každé prodané storage zařízení. Na stránkách dell.com dále najdete poradce pro výběr zařízení do podnikového segmentu. Velkou výhodou je certifikace zařízení pro vybrané enterprise aplikace. Pracovní atmosféru zpříjemnili zástupci Dellu projížďkou v obrněném vozidle a bitvou dálkově ovládaných tanků o ceny, přičemž hlavní výhrou bylo zařízení Dell Streak.

Novinky za síťového giganta Cisco představil Tomáš Chott z ATC a Jan Křístek. Storage řešení NSS 300 nabízí pětiletou záruku a možnost customizace. Díky pluginům tak může fungovat jako web server, ftp server, souborový server či server pro databáze. Důležitou novinkou je také přejmenování portfolia switchů. Řady  SD / SR nově nesou označení Sx100, řada SLM se přejmenovala na Sx200 a Sx300 je nový název pro řadu SRW.

Tisková řešení v kostce

Jiří Sedláček a jeho kolega Martin Kozdera představili novinky výrobce tiskáren OKI, který jíž 21 let používá k tisku technologii LED. Od října budou dostupné nové multifunkce MC351, MC361 a MC561 a černobílé tiskárny B411, B431, B710, B720 a B730, které nabízí až 50 vytištěných stran za minutu. Zástupci OKI zdůraznili možnost prodloužení záruky na tři roky díky registraci. OKI poskytuje pronájem strojů včetně správy a to na 3 až 4 roky. Možností je pro vaše zákazníky několik. Stroj mohou zakoupit, vzít do pronájmu, nebo může být jeho cena započítána v platbě za vytištěnou stránku.

Tiskové balíky s možností pronájmu zařízení představil i Tomáš Holubec z Konica Minolta. Výrobce nabízí možnost jak prodeje, tak pronájmu velkých tiskáren, a to s provizí jak za prodej balíku, tak za případný servis u zákazníka. Pro pronájem tiskáren najdete v nabídce tiskové balíky na 48 měsíců s provizí za nasmlouvaný tiskový balík pohybující se od 6 do 20 tisíc, podle toho, kolik stran zákazník měsíčně tiskne. Výhody plynoucí pro vás jsou jednoznačné, protože po celou dobu trvání smlouvy nemáte se zákazníkem žádné starosti a vše řeší Konica-Minolta. Výrobce také garantuje ochranu vašeho zákazníka po skončení uzavřené smlouvy.

Za Epson se Triline setkání zúčastnil Marcel Divín, který nejprve zdůraznil výhody 3LCD technologie Epsonu (vykazuje lepší svítivost) a poté představil partnerský VIP silver club, díky kterému můžete získat marži 12 % a rostoucím obratem dosáhnout až na 32 %.  Epson přišel po pěti letech s novými náplněmi do tiskáren, které budou sice o přibližně 12 % dražší, mají ale navýšenou kapacitu. Novinkou, která se dostane na trh ještě před Vánoci je inkoustová multifunkce BX 525WD.

Nové notebooky z portfolia Sony VaioMartin Pokorný představil novou řadu notebooků Sony Vaio řady Z a na podzim se poprvé na trh dostane notebook Sony Vaio s cenou pod 18 tisíc korun. Sony klade důraz na kvalitní a dostupný servis, což potvrzuje službou VIRS (mezinárodní servis VAIO). Ta umožní bezproblémovou reklamaci zakoupeného notebooku i mimo země EU, například v USA. To je určitě silný prodejní argument pro zákazníky, kteří hodně cestují. Novinky se týkají i servisu. Pozáruční opravy nyní řeší sony-servis.cz. Jan Grydil dále uvedl, že Sony nabízí při změně cen ochranu skladových položek a díky partnerství je možné získat až 2 % zpětného rabatu z kvartálního obratu.

Novinky pro Triline partnery

Šéf skupiny Triline  Tomáš Němec upozornil, že od 1.5.2010 byl zaveden nový způsob žádosti o proplacení servisního zásahu. Žádost již neprobíhá pomocí e-mailu, ale najdete ji přímo v ATC Business Link. Důležitou informací je, že žádost je nutné podat nejpozději do 15. dne následujícího měsíce, jinak již nemůže být zásah proplacen.  Samotný příspěvek na servis se řídí podle obratu partnera v ATC za posledních 12 měsíců.

Tomáš Němec dále informoval, že v některých počítačích Triline se přibližně koncem října objeví nové zdroje značky Delta. Značku Triline ponese i nová levná řada počítačů, která se bude přímo snažit konkurovat strojům se značkou Hal a Lynx. První počítače této řady by se měly objevit ještě na předvánočním trhu.

Poslední prezentace setkání patřila v sobotu dopoledne firmě Intel. Jaroslav Petráš a Bronislav Ides představili produktové novinky založené na architektuře Sandy Brigde a Iintegrovanou grafickou kartu HD4500 nacházející se přímo na procesoru. Díky tomu se snížila spotřeba a zároveň zvýšil výkon. Výhodou je, že karta nepotřebuje vlastní chlazení a šetří prostor, je tedy ideální pro mobilní zařízení. Bronislav Ides zdůraznil, že v prvním čtvrtletí následujícího roku přijdou na trh nové SSD disky o kapacitách 300 a 600 GB, které již budou kapacitně konkurovat klasickým diskům. Prezentaci Intelu doplňovaly demo ukázky a potvrzovaly tak slova Jaroslava Petráše a Bronislava Idese.


Tímto vozem vyrazili na setkání zástupci Dellu

Tímto vozem vyrazili na setkání zástupci Dellu.

Zde se strhla tanková bitva o Dell Streak

Zde se strhla tanková bitva o Dell Streak.

 Homera Simpsona jsme bohužel jako maskota ChannelWorldu nezískali

Homera Simpsona jsme bohužel jako maskota ChannelWorldu nezískali.

Alla

Annex NET s.r.o.
Jeremenkova 88
140 00 Praha 4
Czech Republic


Komentáře