Reportáž z veletrhu CeBIT 2010

Veletrh informačních technologií CeBIT v sobotu zavřel své brány. Celkově přivítal 334 tisíc návštěvníků a nechyběl mezi nimi ani ChannelWorld, mediální partner sekce Planet Reseller. Co jsme viděli?

Reportáž z veletrhu CeBIT 2010Největší veletrh informačních technologií na světě, CeBIT, přilákal letos 334 tisíc lidí, což je o přibližně šedesát tisíc méně než loni. Organizátoři hannoverského veletrhu nicméně mohou slavit zvýšení návštěvnosti v denním průměru. Letos totiž veletrh probíhal od úterního rána do sobotního večera, tedy o jeden den méně než v roce předchozím.

Návštěvníkům se představilo celkem 4 157 firem, což je vůbec nejméně za posledních dvacet let. Oproti loňskému roku nicméně klesl počet vystavovatelů pouze o 150, což lze opět považovat za relativní úspěch. I v době doznívajícího vlivu úsporných opatření měly firmy co předvést.

Několik desítek českých a slovenských návštěvníků z řad prodejců, dodavatelů služeb a profesionálů v prodejním kanálu ICT a CE využilo nabídku ChannelWorldu a získalo vstupenky na veletrh na dva dny zdarma. Pokud jste mezi nimi byli i vy, budeme rádi, když se podělíte o své zážitky z veletrhu v diskuzi pod článkem.

Jan Gill, Genius

Jan Gill, sales manažer společnosti Genius, nám představil novinky v portfoliu výrobce. Pokud tápete, jde opravu o miniaturní HD kameru. „Podle mého názoru stylová záležitost pro ženy. Online video zažívá na internetu obrovský boom a za tuto kameru se nemusí stydět žádná kabelka,“ glosoval novou nabídku výrobce Jan Gill. Kromě stále populárnějšího segmentu příručních kamer se Genius nově pouští do oblasti kompaktních fotoaparátů. Kdy se objeví první kousky na skladě distributorů, ještě není jasné, ale budeme vás informovat.

Autorizovaní distributoři ČR: 100Mega Distribution, AT Computers, Elko Trading
Autorizovaní distributoři SR: 100Mega Distribution SK, AT Computers SK, Elko Trading SK

Florence Belli, Port

Florence Belli zastupuje značku Port, která své distributory v Česku a na Slovensku teprve hledá. S Portem už jsme měli příležitost k setkání na Distree XXL a nápaditá řešení výrobce nás oslovila. „Tyto tašky nabízíme ve třech barvách a třech velikostech. Jejich kouzlo spočívá v tom, že slouží skutečně jen jako extrémně tenká, ale pevná a elegantní ochrana notebooku. Obsahují pouze kapsu pro nabíječku a prostor pro případné papíry či doklady. Oproti i více než kilovým taškám na netbooky a notebooky váží tyto kousky pouze 300 až 400 gramů. Ochrana je přitom zajištěna speciálními tvarovacími materiály. Pokud tašku přeložíte, může sloužit jako podložka na klín. Jde o řešení pro zákazníky požadující opravdovou mobilitu, nejen lehký notebook,“ představila jednu z novinek Florence Belli.

Paolo Pedarazzoli, 3M

Tento pán opravdu maluje na monitor všemi deseti prsty. Produkty 3M nedávno zařadila do produktového portfolia společnost SWS. Na multi-dotekový monitor v nabídce možná nebudeme čekat dlouho. „Nový mulit-touch desktop, který zde představujeme, jsme vyvinuli teprve před několika týdny. Jde o plně funkční produkt, pro který aktuálně hledáme zejména vývojáře profesionálních i spotřebitelských aplikací. Na světové trhy ho vypouštíme v dubnu. Cílit bude například na uživatele CAD aplikací, 3D vývojáře, ale zajímavá řešení se objevují také v segmentu herního trhu. Samozřejmě se poohlížíme po možnostech využití ve vzdělávání a ve zdravotnictví,“ představil novinku Paolo Pedarozzoli ze společnosti 3M. Cena produktu zatím nebyla stanovena, odhadujeme na 1 500 dolarů.

Autorizovaní distributoři ČR: SWS

Jorg Schummacher, Acronis

Je dobré vědět, že za zálohovacím softwarem stojí pořádný chlap. Jörg Schummacher z německého Acronisu se osobně podílel na vývoji softwaru výrobce pro český trh. „Na CeBITu představujeme řešení pro domácí kanceláře. Najdete zde řešení pro zálohování a obnovu dat, antivirus, internetovou bezpečnost a online zálohování. Zajišťujeme tak kompletní ochranu dat našich zákazníků. Naše produkty mohou být použity na jednoduché pracovní stanici, ale i v náročném podnikovém prostředí. Pro český trh jsou všechny naše produkty lokalizované a mají plnou technickou i obchodní podporu díky našemu partnerovi, společnosti Zebra Systems,“ shrnul nabídku na veletržním stánku Jörg Schummacher.

Autorizovaní distributoři ČR: AT Computers, SWS
Autorizovaní distributoři SR: AgemSoft, Asbis SK, AT Computers SK, SWS Distribution SK

A-Data potápěčům

Tahle zvláštní fotka akvária je ve skutečnosti skvělou zprávou pro vaše zákazníky z řad námořníků a potápěčů. „Toto je náš první vodě a nárazu odolný externí disk SH93. Odolnost byla testována na armádní úrovni a potopit se s ním můžete až do 100 metrové hloubky. Kapacita dosahuje 640 GB a bude dodáván s velkým množstvím dalšího softwaru, jako je třeba 60denní zkušební verze bezpečnostního programu Norton Antivirus. Na evropský trh uvádíme tyto produkty právě tento měsíc,“ přestavila novinku Lilian Lee ze společnosti A-Data.

Autorizovaní distributoři ČR: Asbis CZ, eD system Czech

Stánek MSI

A dotykové technologie podruhé. Tyto jsou vyfoceny na stánku MSI a mají podobu all-in-one PC. Na obrazovky se sahalo na každém stánku většího výrobce a není proto pochyb o tom, že se dotykové obrazovky staly jedním z hlavních trendů, na které letošní CeBIT důrazně upozornil.

Autorizovaní distributoři ČR: 100Mega Distribution, Agem, Asbis CZ, eD system Czech
Autorizovaní distributoři SR: Agem SK, eD system Slovakia, WesTech Slovakia

Hyundai

A jaký další trend jsme na CeBITu 2010 vypozorovali? Ano, je to 3D. Počet výrobců uchvácených komerčním úspěchem Avataru by se na prstech jednoho člověka spočítat nedal.

Distributor na CeBITu 2010.

Takto má podle nás vypadat správná prezentace broadline distributora.

Webkamery

Takto mají podle jednoho čínského výrobce vypadat webkamery.

Thermaltake PC

CeBIT samozřejmě nabídl pohled na nejnadupanější PC pro hráče. Ty od firmy Thermaltake zaujaly všechny generace.

Smartbook

Pokud ve svém e-shopu, nebo kdekoliv jinde, používáte označení Smartbook pro jiné produkty, než notebooky německého výrobce, porušujete práva společnosti. Nevěříte? Kolegové z HD Worldu dopisu německých právníků výrobce uvěřili, ochranná známka je registrovaná i v České republice.

Hostesky na veltrhu CeBIT 2010

Kdo by to byl řekl, že u příslušenství v podobě obalů na cokoliv může být přímo na stánku veletrhu stejný nával lidí, jako na tiskové konferenci firmy Asus. Čím jsou obaly zajímavé jsme nezjistili, ale Asus uvedl elektronickou čtečku.

Hostesky na veltrhu CeBIT 2010

Když už to vypadalo, že úsporná opatření firem poznamenala zejména personální obsazení výstavních stánků, objevili jsme Playon! A tím se s vámi pro dnešek loučíme. Další informace z CeBITu najdete na videu IDG TV.

Když už to vypadalo, že úspory firem poznamenaly zejména personální obsazení výstavních stánků, objevili jsmeKomentáře