Reportáž z uvedení nových procesorů Intel

Minulý týden proběhlo oficiální uvedení nových procesorů Intel a ChannelWord byl u toho. Přinášíme vám přehled nejdůležitějších novinek i několik fotografií z akce.

Reportáž z uvedení nových procesorů IntelIntel na český trh uvádí novou rodinu inteligentních procesorů Intel Core pro rok 2010. Své produkty založené na procesorech Intel Core i7, i5 a i3 na pražském setkání s novináři představila řada mezinárodních výrobců, jako jsou Acer, Asus, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo, MSI, Samsung, Sony a Toshiba, ale i lokální producenti, mezi které patří 100Mega, Alza.cz, Comfor, Czech Computer, Prestigio, Tecom nebo Vahal.

Na úvod tiskové konfernce vystoupil Martin Drdúl, obchodní manažer společnosti Intel, který seznámil novináře a zástupce partnerských společností s trendy na trhu s PC. Pavel Svoboda, PR manažer společnosti Intel, právě oznamuje uvedení nové rodiny procesorů Intel, která je vyrobena 32nanometrovou technologií. Ty by měly přinést potřebné argumenty pro prodej výkonnějších a energeticky úspornějších procesorů vyrobených vůbec poprvé 32nanometrovou technologií.

Podle výzkumů výrobce prodeje podpoří například zvýšení zájmu uživatelů o video obsah. „Video obsah se stává běžnou záležitostí na internetu, uživatelé požadují jeho plynulé přehrávání a případně možnost dalších úprav,“ uvedl Martin Drdúl. Dalším trendem je zvyšování aktivity uživatelů na internetu, až 50 % z nich se bude v následujících letech aktivně podílet na tvorbě obsahu. Nové produkty osloví také hráče se zájmem o online hry, které jsou stále dokonalejší a náročnější na výkon procesoru.

Martin Drdúl se dále dotknul vývoje prodejů s PC, které v posledních čtvrtletích utrpěly zejména poklesem prodeje desktopů. „Neočekáváme konec, ale spíše transformaci byznysu s desktopy. Zákazníci začínají preferovat small-form-factor PC a all-in-one modely.“ V noteboocích výrobce zase potvrdil rostoucí zájem o lehčí a kompaktnější ULV modely. Právě těmto trendům jdou nové procesory vstříc.

Novinky Intel Core

Technologické inovace nové rodiny Intel procesorů představil v navazující přednášce Evžen Pavlovský, regionální manažer Intelu pro korporátní a veřejný sektor ve střední a východní Evropě.

Intel uvádí více než 25 procesorů, bezdrátových adaptérů a čipových sad. Mezi nimi jsou například již zmíněné procesory Intel Core i7, i5 a i3, čipové sady Intel 5 Series a adaptéry Intel Centrino Wi-Fi a WiMAX s funkcemi Intel My WiFi . Očekává se, že na základě těchto produktů sjede z výrobních linek více než 400 různých modelů notebooků a stolních PC a dalších 200 modelů integrovaných zařízení.

Pro nové procesory jsou klíčové dvě inovace,“ vysvětlil Evžen Pavlovský. „Procesory Core i7 a Core i5 nabízejí technologie Turbo Boost a Hyper-Threading, které zajistí adaptivní výkon a inteligentnější provoz.“ O co se jedná? Technologie Intel Turbo Boost dynamickou regulací zátěže automaticky a inteligentně zvyšuje výkon, aby aplikace vždy běžely tak, jak mají. Technologie Intel Hyper-Threading zase umožňuje inteligentní multi-tasking: každému výpočetnímu jádru dovolí zpracovávat několik vláken zároveň.

 

Segmentace procesorů Intel.

Správná segmentace aktuální nabídky procesorů Intel je důležitá pro vaše zisky i spokojenost vašich zákazníků. Ceny nových procesorů začínají už na 120 amerických dolarech. (Zdroj: Intel).

Čipová sada Intel 5 Series podporuje všechny nové procesory Intel Core a je prvním jednočipovým řešením společnosti Intel, které namísto pouhého propojení komponent poskytuje také další inovace a funkce. Řada Intel Core rovněž disponuje technikami pro snížení spotřeby elektrické energie. Jde například o techniku „HUGI“ („hurry up and get idle“), která procesorům umožňuje rychlé dokončení úloh a prodlužuje životnost baterie.

Nová řada procesorů zahrnuje i jinou přelomovou novinku, ve vybraných modelech je zavedeno grafické jádro. Jde také o první sjednocené řešení nabízející multikanálové audio Dolby TrueHD a DTS Premium Suite pro domácí kino. S Intel HD grafikou dokáže podle výrobce procesor plynule přehrávat video ve vysokém rozlišení a umožní hrát většinu počítačových her. Grafika dokáže uspokojit také ty zájemce, kteří díky ní nebudou potřebovat dodatečnou grafickou kartu, a přesto dostanou plnou podporu v novém operačním systému Microsoft Windows 7.

Právě integrace grafického jádra a procesoru umožní výrobu ULV notebooků a dalších produktů s malými rozměry. Výrobci mohou použitím těchto procesorů dosáhnout významné úspory místa,“ uvedl na závěr Evžen Pavlovský.

Přednosti nových procesorů přišla pomoci Martinovi Drdúovi vysvětlit Linda Štěpničková, známá spíše jako oblíbená DJka Ladida.

Přednosti nových procesorů přišla pomoci Martinovi Drdúovi vysvětlit  také Linda Štěpničková, známá spíše jako DJka Ladida.

Evžen Pavlovský, regionální manažer Intelu, předvádí, jak funguje technologie Turbo Boost.

Evžen Pavlovský, regionální manažer Intelu, předvádí, jak funguje technologie Turbo Boost.

Petr Herian, Newton Technologies

Petr Herian ze společnosti Newton Technologies přišel představit software pro převod řeči na text. Pracuje výborně prý také díky výkonu nových procesorů Intel. Doporučujeme vaší pozornosti! Do textu totiž převádí češtinu, a to například i z rádiového vysílání. První zákazníky našel mezi diktujícími soudci a slibuje významné zvýšení kvality života neslyšících. Software je stále ve vývoji a výrobce do budoucna nevylučuje jeho prodej přes partnery.

Mezi vystavujícími se objevil také David Šedina, který je ve společnosti Samsung zodpovědný za produktový marketing. Novinářům ukázal notebooky, které výrobce již brzy uvede na český a slovenský trh.

Mezi vystavujícími se objevil také David Šedina, který je ve společnosti Samsung zodpovědný za produktový marketing. Novinářům ukázal notebooky, které výrobce již brzy uvede na český a slovenský trh.

Mezi vystavujícími se objevil také David Šedina, který je ve společnosti Samsung zodpovědný za produktový marketing. Novinářům ukázal notebooky, které výrobce již brzy uvede na český a slovenský trh.Komentáře