Reportáž z Distree XXL

Hlásíme se vám se slíbenou reportáží z největšího setkání výrobců a distributorů Distree XXL, které proběhlo před dvěma týdny v Monte Carlu.

Reportáž z Distree XXLRekordní účast více než 800 výkonných zástupců výrobců a distributorů zaznamenalo letošní Distree XXL v Monte Carlu (Monako). Počet vystavujících výrobců vzrostl o 15 % na 129. Navštívili jsme některé z nich a zeptali se, čím chtějí distributory oslovit.

PS Tang, viceprezident společnosti Innergie

Firma Innergie se stala jediným platinovým sponzorem Distree XXL. S jakou převratnou novinkou chce nový výrobce prorazit na světové trhy, jsme se zeptali PS Tanga, viceprezidenta společnosti. Odpověď byla možná překvapivá. „Naše společnost vznikla na konci minulého roku jako uživatelská značka jednoho z největších světových výrobců adaptérů. Využili jsme naše zkušenosti a aktuálně nabízíme na americkém trhu řadu šesti produktů s líbivým designem a vysokou užitnou hodnotou. Patři mezi ně nejmenší adaptér na světě i univerzální set, který lze použít pro nabíjení PC a USB zařízení v jeden moment. Napájet lze přitom z elektrické sítě nebo pomocí autonabíječky.“

 

Carsten Schneider, Regional Salaes Manager společnosti Iomega.

Carsten Schneider, Regional Salaes Manager společnosti Iomega, představil ChannelWorldu novinku, která míří na trh koncem tohoto měsíce. „Iomega iConnect představuje jednoduchou cestu, jak propojit všechna USB úložná zařízení vašich zákazníků. Jednotka disponuje vlastním operačním systémem a stačí k ní připojit libovolné USB zařízení, které bude následně dostupné ve vaší síti. Připojení je možné kabelem i bezdrátově a na zařízení lze pracovat s daty i prostřednictvím internetu. Doporučená koncová cena je 79 euro včetně DPH. Standardní dvouletou záruku navíc u produktu rozšiřujeme na tři roky.

Autorizovaná distribuce ČR: AT Computers, Avnet, Diskus
Autorizovaná distribuce SR: AT Computers SK, Asbis SK, Diskus SK

Christoph U.J. Stamer z firmy RaidSonic představil novinky značky Icy Box.

Christoph U.J. Stamer z firmy RaidSonic představil novinky značky Icy Box. „Tento rok je pro nás velkým tématem USB 3.0. Na trhu již prostřednictvím našich distributorů nabízíme šest zařízení s tímto připojením umožňujícím extrémně rychlý přenos dat. Protože i v České republice a na Slovensku jsou velmi populární netbooky, rád bych vaše čtenáře seznámil s  Dokovací stanicí pro netbooky. Obsahuje totiž DVD mechaniku, kterou tyto menší počítače většinou postrádají. Vložit lze také 2,5palcový disk a rozšířit tak úložnou kapacitu. Řešení prodáte zákazníkům s koncovou cenou 86 eur.

Autorizovaná distribuce ČR: Bostar

Łukasz Tetkowski, International Area Manager společnosti Modecom.

Modecom, zlatý partner setkání Distree XXL, nabízí opravdu širokou řadu příslušenství k PC. Možná trochu překvapivou novinku vybral k prezentaci Łukasz Tetkowski, International Area Manager společnosti. „Toto je produktová řada, kterou jsme licencovali pro polský trh. Brzy by se měla objevit také na vašich trzích,“ upozornil na sadu myší a klávesnici oslovující především dospívající dívky. „Z naší nabídky bych dále určitě vyzdvihl mini ATX skříň, která je určena pro oblíbená small form factor PC,“ doplnil Łukasz Tetkowski.

Autorizovaná distribuce ČR: ABC Data, AT Computers
Autorizovaná distribuce SR: ABC Data  SK, AT Computers SK

Hans Walbert, ředitel společnosti Rotronic.

Distree XXL je příležitostí pro méně známé hráče, kteří chtějí expandovat na nové trhy. To je i případ švýcarského výrobce příslušenství Rotronic, který distribuuje produkty pod značkou Roline ze  skladu v Německu. S vizí dalšího vývoje produktů v oblasti příslušenství nás seznámil Hans Walbert, ředitel společnosti. „Myslím, že mezi nejzajímavější novinky, které přijdou v dalších měsících na trh, patří určitě produkty s HDMI 1.4, které přináší podporu Fast Ethernetu. Dalším takovým trendem jsou storage produkty s portem USB 3.0, který bude znamenat zcela nový uživatelský zážitek v rychlosti přenosu dat.“ Ale co ceny? „Pokud se nyní podívám na produkty s USB 2.0 a 3.0, jsou ty s novým rozhraním zhruba třikrát dražší. Očekávám ale, že se to velmi rychle změní.

Autorizovaná distribuce ČR: PC Plus
Autorizovaná distribuce SR: PC Business

Na Distree XXL se opět udílely ceny EMEA Channel Academy Awards. Mezi distributory uspěla v našem regionu ABC Data. Podívejte se na kompletní výsledky.Komentáře