Reportáž: setkání partnerů na Dellkovickém hradu

Na 22. partnerském setkání SWS uvítali rytíři Dellu prodejce u svého kulatého stolu, aby společně oslavili „svátek lidí z IT byznysu“. S jakými zbraněmi chtějí s partnery vítězit na trhu?

Reportáž: setkání partnerů na Dellkovickém hraduKejklíř, trubač a bubeník přivolávají návštěvníky na královo uvítání v Dellkovicích. Král Dellkovic, Jiří Kysela (generální ředitel), poděkoval partnerům, že za tři roky spolupráce pomohli Dellu dostat se z podhradí až na nádvoří, aby společně oslavili úspěchy na IT trhu.

Po vstupu do Zámku Čejkovice čekalo na návštěvníky překvapení v podobě Dellkovického hradu. Na nádvoří se proháněli kejklíři a rytíři z Dellu zvali partnery do svých stanů plných nejnovějších „IT zbraní“.

Král Dellkovic Jiří Kysela (generální ředitel Dell Computer), poděkoval partnerům, že za tři roky spolupráce pomohli Dellu se dostat z podhradí až na nádvoří, aby společně oslavili úspěchy na IT trhu. Stanislav Skalička, obchodní ředitel SWS jako pořádajícího distributora, zpečetil jeho slova důvěrou ve spolupráci v dalších desetiletích.

Pak už první zbrojíř, Petr Zajíček, ukázal všem přítomným, že Dell není jen partnerem pro hardware, ale také pro software a služby. Jeho hlavním rytířským poslání bylo ale představení korporátních produktů. Partnerům mají zajistit nadprůměrnou marži a zákazníkům záruku 3-5 let na míru se servisem do druhého pracovního dne.

Mobilní i desktopová výzbroj

U nových notebooků s procesory Sandy Bridge Dell klade důraz především na konektivitu, bezpečnost, výdrž na baterie a servis. Firemním zákazníkům tak můžete nabídnout notebooky Dell Latitude s technologiemi Intel Anti-Theft a vPro. Podle požadavků si mohou vybrat z řady Specialized (do terénu), Advanced (pro státní správu) s velmi levnými modely E5420m a E5520m a samozřejmě z řady Premier.

Noví "barevní miláčci" mezi notebooky DellMezi všemi modely lze vyměňovat baterie i mechaniky. Každý z třiceti modelů od 12“ po 15“ má podsvícenou klávesnici a jednotný docking. Do menších firem pak můžete dodat např. lifestylový notebook Vostro V130.

V desktopech na architektuře Sandy Bridge má Dell cenově i výkonově zajímavou novinku Vostro 460. V top byznys třídě desktopů Optiplex je připravena roadmapa, podle které se dovíte, kdy které modely přijdou na trh a jak dlouho budou dostupné, abyste se na ně mohli předem připravit.

Jak na notebooky, tak na desktopy existuje vždy jeden image s drivery, který můžete použít na všechny modely.

Za několik týdnů má Dell připraveny pro partnery snídaně, kde představí kompletní klientské portfolio se všemi produktovými informacemi.

Dobývání podnikových hradů

Nových zbraní v oblasti serverů a především podnikových úložišť se ujal zbrojíř Ondra Bačina. Po testu 10GB switchů v NetworkWorldu na začátku roku 2010, kde se Dell umístil mezi nejvýkonnějšími a přitom nejlevnějšími řešeními, se za rok stal na tomto trhu celosvětovou dvojkou. Dell pochopitelně nabízí celé portfolio switchů. Nově uvedl např. modely řady 7000 a 5500.

Hlavním tématem však byla úložiště. Do této oblasti Dell pronikl řadou akvizic firem, které již původně 100% působily v prodejním kanálu. Letos výrobce dokončil akvizici společnosti Compellent, která dodává virtualizované storage s FC, FCoe a iSCSI úložišti. Doplnil tak celé portfolio o jednotnou platformu, která umožňuje zákazníkům škálovat od dvou terabytů do dvou petabytů. Virtualizace pak kromě úspory kapacity zjednodušuje upgrade hardwarových komponent. Ondřej Bačina to přirovnal k tankování letadla za letu, což sice zvládne i konkurence, ale zároveň přidal výměnu křídel a motoru bez nutnosti přistát. Za vizionářský pohled středověkého rytíře sklidil u partnerů obdiv.

Soutěž v oblékání rytířské zbrojeZařazením Compellentu jako značky č. 1 začal Dell zlevňovat EqualLogic. Portfolio se tak rozdělilo na řešení s desítkami HDD (PowerVault) začínající na 200 tis. Kč, na virtualizovaná řešení vč. softwaru se stovkami HDD (EqualLogic začínající na 400 tis. Kč) a tisíci HDD (Compellent začínající na 1 mil. Kč).

Svou prezentaci Ondřej Bačina zakončil pozvánkou na další přednášky, výstavku ve stanech a jím osobně podávané masíčko. Celý den na nádvoří probíhaly soutěže a akce s dalšími partnery (viz fotogalerii), kterými účastníky prováděl Stanislav Hájek, channel manažer a jeden z rytířů kulatého stolu Dell.

Na fotoreportáž z celého partnerského setkání SWS se můžete těšit již příští týden. Zavzpomínat můžete také na loňské hokejové Dellkovice a Čejkovice.

Zdroj: Dell Computer, ChannelWorld
Galerie
Komentáře