Reportáž: Setkání EMC partnerů Avnetu

Avnet, distributor s přidanou hodnotou, navštívil 7. 4. se svou EMC roadshow Hradec Králové. ChannelWorld byl u toho. Co všechno distributor pro partnery přichystal?

Reportáž: Setkání EMC partnerů AvnetuLukáš Bělovský z EMC shrnuje historii firmy. Lukáš Bělovský vysvětluje konsolidaci dat.

Hradecká zastávka roadshow se konala ve stylových sklepních prostorách restaurace U České koruny. Akce se nesla v přátelské atmosféře a partnery čekalo představení EMC VNX Unified storage, nevšední pohled na problematiku z pohledu blondýny Ivy Pazderkové a pokerový turnaj. Jako první se slova ujal David Vochoč z EMC divize Avnetu, který v krátkosti představil historii firmy a její současnou podobu shrnul do zkratky LSMFT – Logistika, Sales (prodej), Marketingová a Finanční podpora a Training (školení).

Své slovo předal Lukáši Bělovskému z EMC. Ten nejprve představil firmu EMC a její světovou i českou historii. Vstup EMC na český trh se udál v roce 2000 a česká pobočka měla tehdy pouze dva zaměstnance. Nyní jich má přibližně 40. Připomněl také akvizice firem VMware v roce 2004 a Iomega v roce 2008. Nedávná finanční recese se podle Lukáše Bělovského negativně promítla do IT rozpočtů firem. Jednou z cest jak se sníženými rozpočty vypořádat je konsolidace dat za pomocí nově uvedeného řešení EMC VNX a VNXe Unified Storage.

Iva Pazderková vysvětluje partnerům co je to storage.Jakub Hejný z EMC divize Avnetu představil různé způsoby deduplikace dat spolu s jejich výhodami a nevýhodami. Tomáš Chrastil z Iomegy upozornil partnery na nárůst dat v domácnostech a představil několik produktů právě pro domácí použití. Objem dat totiž podle Tomáše Chrastila výrazně poroste právě v domácnostech, které stejně jako firmy vyžadují zálohování. K deduplikačním a jiným úsporným řešením mají však stále daleko.

Přednáškovou část setkání uzavřela odborná konzultantka Iva Pazderková s megaznalostmi v IT, která, když to na ní přijde, raději používá touchpad, neboť myší se bojí. Partnerům na závěr vysvětlila nejasnosti z hlediska storage řešení, která se dělí na ty s mini větráčky a ty s obrovskými větráky. Nutno podotknout, že partneři se opravdu skvěle bavili.

Po odborném výkladu přišel na řadu bohatý raut. Poté se v prostorách restaurace usadilo mobilní kasino a pokerový turnaj mohl začít. Po urputném boji si nakonec tři nejúspěšnější odnesli hodnotné ceny od Iomegy. Setkání EMC partnerů se z našeho pohledu velmi vydařilo a jak partneři, tak my jsme si závěr pracovního dne skutečně užili.

Pokud vám Hradecké setkání uteklo, roadshow Avnetu a EMC pokračuje 13. 4. v Praze, 21. 4. v Plzni a 28. 4. v Praze. Návštěvu vřele doporučujeme!

Zdroj: ChannelWorld
Galerie
Komentáře