Reportáž: Partnerský den Comstor a 2N Telekomunikace

V lednu uspořádal Comstor, distributor s přidanou hodnotou, společně se společností 2N Telekomunikace jednodenní setkání pro své partnery. Jak akce probíhala a co se účastníci dozvěděli?

Reportáž: Partnerský den Comstor a 2N TelekomunikaceMarketingová manažerka firmy Comstor Veronika Mištová přivítala partnery a seznámila je s programem setkání. Kateřina Köllnerová seznamuje účastníky s marketingovými aktivitami společnosti 2N.

Partnerský den se konal v sídle společnosti 2N Telekomunikace (dále jen 2N) na Praze 4 a účastnilo se ho téměř 30 partnerů. Setkání zahájil krátce po 9 hodině Tomáš Jilík, generální manažer společnosti Comstor. Michal Kratochvíl, obchodní ředitel 2N, poté v krátkosti představil partnerům společnost 2N z globálního hlediska. 2N vyváží svá zařízení do 120 světových zemí, i přesto přibližně 20 % obratu tvoří prodej v České republice.

2N nejsou jen ústředny

Michal Kratochvíl také zdůraznil, že firma 2N je často vnímána pouze jako výrobce telefonních ústředen, to už ale dávno neplatí. 2N má totiž ve své nabídce mimo jiné i IP interkomy, GSM brány, datové routery, M2M řešení a pobočkové ústředny. Podle Michala Kratochvíla se budoucí strategie firmy 2N zaměřuje především na IP interkomy a IP audio řešení.

Partnerský den Comstor a 2N Telekomunikace.2N svým partnerům nabízí stabilní cenovou politiku, ochranu trhu, vysokou marži a záruku pět let. To jsou podle Michala Kratochvíla hlavní argumenty, proč by partneři měli volit právě zařízení od 2N. Výrobce navíc očekává, že trh IP interkomů poroste v příštích pěti letech ročně o 6 %, což slibuje partnerům každoroční růst obratu.

Slova se poté ujala Kateřina Köllnerová, marketingová manažerka 2N. Ta představila možnosti partnerského portálu jako je produktový rádce (product selector). Všichni registrovaní partneři mají navíc možnost účastnit se klasických či on-line školení. Kateřina Köllnerová také upozornila na celosvětové setkání 2N Helios partnerů, které se koná v červnu letošního roku.

Donald Seybold, Cisco channel manager, krátce prezentoval možnost spolupráce sítí vybudovaných na Cisco zařízeních s produkty 2N.

Zaměření na interkomy a IP audio

IP interkomy 2N představil Radek Beránek, key acount manager, a upozornil, že všechny současné IP interkomy podporují SIP. 2N vyrábí celkem 4 typy IP interkomů Helios - Vario, Safety, Force a Uni. Interkomy z řady Vario disponují modulární konstrukcí a mohou obsahovat až 54 tlačítek. Radek Beránek doporučil partnerům volit řadu Vario při instalacích v kancelářích, školách či v rezidenčních objektech.

Bezpečnostní řada 2N Helios IP Force patří k nejlépe chráněným interkomům na světě a díky tomu je vhodná pro instalace v bankách, bankomatech, na úřadech a v obchodních centrech. V současné době využívá interkomy IP Vario například pražské letiště Ruzyně.

Bonusem pro zákazníka při využití IP interkomů v porovnání s těmi klasickými je sdílená kabeláž a dále například možnost otevření dveří na dálku, ovládání zařízení třetích stran, rozšíření o RFID čtečku či snadné nahrávání videa. Další výhodou je možnost správy a instalace několika interkomů najednou, či automatická detekce interkomu v síti.

Petr Kosek, technical support manager poté představil řešení 2N NetSpeaker a 2N SIP Speaker. Jedná se o IP audio systém, který využívá strukturovanou kabeláž pro přenos zvuku. Samozřejmostí je definice zón, a systém je tak vhodný pro instalace do nemocnic, na letiště, do škol či do velkých rezidenčních komplexů.

Partnerský den Comstor a 2N Telekomunikace.Dále se slova ujal Petr Holý, business development manager M2M, který představil nabídku a možnosti řešení M2M (machine to machine) od 2N. Řešení M2M umožňuje připojit k sítí například prodejní automaty a bankomaty, čímž se zjednoduší jejich správa a monitoring.

Odpolední program partnerského setkání byl věnován ukázkám jednotlivých technologií. Zástupci firmy Clarystone představili možnost využití kamerových systémů v rámci propojení 2N a Cisco produktů.

Workshopem pro Interkomy Helios provedl partnery product specialist Robert Urbánek, který představil možnosti konfigurace interkomu a napojení na SIP speaker. Praktickou ukázku produktů NetSpeaker a Sip Speaker partnerům předvedl Petr Kosek.

V rámci workshopů také 2N představilo prezentační kufr pro NetSpeaker, ve kterém najdou partneři vše potřebné pro rychlou praktickou ukázku řešení u zákazníka.

Po celou dobu setkání si navíc mohli účastníci prohlédnout a vyzkoušet celou řadu produktů z řad 2N Helios IP Vario, Helios IP Safety a Helios IP Force. Jako první také spatřili nový produkt Helios IP Helios Uni, který bude veřejnosti představen až začátkem března tohoto roku.

Po celou dobu setkání bylo připraveno bohaté občerstvení a nechyběl ani oběd. Partneři tak domů odcházeli nejen s plnou hlavou informací, ale také s plným žaludkem. Na závěr setkání čekalo partnery ještě vyhlášení tomboly, jejíž vítěz si odnesl dárkový set šampaňského Veuve Clicquot od společnosti Moët Hennessy Czech Republic. 

Zdroj: ChannelWorld
Galerie
Komentáře