Reportáž: Obchodně technické školení GFI

V průběhu dubna jsme navštívili obchodně technické školení společnosti GFI. Jedním z hlavních lákadel bylo téma právních aspektů nasazení monitorovacích produktů. Kolik partnerů se účastnilo a co vše se dozvěděli?

Reportáž: Obchodně technické školení GFIVáclav Schovánek vysvětluje právní aspekty nasazení produktů Václav Schovánek a monitoring zaměstnanců

Školení GFI se konalo  v příjemných prostorách konferenčního centra v Aldis v Hradci Králové a zúčastnilo se ho na 200 partnerských firem z České a Slovenské republiky. Akce se nesla ve stylu dobývání vesmíru, konala se totiž 12. dubna, tedy přesně v den 50. výročí první cesty člověka do vesmíru.

Cílem školení bylo přiblížení změn, které se odehrály v produktovém portfoliu GFI za poslední rok. Součástí programu bylo i oficiální představení nového viceprezidenta GFI pro prodej v oblasti EMEA, kterým se stal Mato Petrušić.

Václav Schovánek vysvětluje právní aspekty nasazení produktůNovinky v produktovém portfoliu GFI představil ve své půlhodince Michal Nebeský, Jan Černohorský zase prezentoval novinky služby GFI MAX RemoteManagement. Po krátké pauze přišla na řadu přednáška ohledně právních aspektů produktů GFI, které se ujal Václav Schovánek z advokátní kanceláře Schovánek.

Technicky možné způsoby monitoringu totiž nemusí být vždy v souladu s platnými zákony a např. s ochranou osobních údajů. Před samotnou implementací monitorovacích systémů je podle Václava Schovánka potřeba dbát na dostatečnou právní přípravu celého řešení a ošetřit případné zásahy do soukromí předpisy a smlouvami.

Dále se mikrofonu ujal Robert Houser, který nejprve připomněl počátky dobývání vesmíru a poté představil nástroje Vipre antiviru a GFI EndPointSecurity. Poslední přednášku měl připravenu Jakub Ráb, který představil schopnosti řešení GFI WebMonitor a GFI MailArchiver.  V závěru přišlo na řadu vyhlášení soutěže a připomenutí blížících se akcí GFI.

Zdroj: ChannelWorld, GFI
Galerie
Komentáře