Reportáž: Na školení v Zyxelu

Vyzkoušeli jsme na vlastní kůži školení ve společnosti ZyXEL. Co se na na něm dozvíte a jak nejlépe uspět?

Reportáž: Na školení v ZyxeluSíťová školení z programu Zyxel Academy najdete vždy v našem kalendáři akcí nebo přímo na českých stránkách výrobce, kde se můžete rovnou registrovat.

Z nabídky školení jsme zvolili Security Training USG Level I., tedy seminář zaměřený na bezpečnostní produkty ZyWALL řady USG. Program začínal v devět hodin ráno v klidném prostředí sídla firmy na Praze 4.

Lektor Petr Koudelka se zhruba na první dvě hodiny ujal slova a věnoval se čisté teorii – jaké produkty Zyxel v této kategorii nabízí, jak se liší, kam nasadit který model a podobně. Z obslužného softwaru byl představen Vantage Report (VRPT), který zpracovává záznamy z firewallu a Vantage Centralized Network Management (CNM) určený pro centralizovanou správu sítě.  Prostor se dostal i na zopakování důležitých informací ohledně síťových technologií.

Druhá, delší část školení se týkala především praktických ukázek konfigurace a toho, co zařízení umí. Každý účastník měl k dispozici vlastní ZyWall připojený do sítě a mohl tak testovat funkce spolu s lektorem.

Studium prožitkem i pro vašeho zákazníka

Ukázky konfigurace začaly informacemi o konfigurační logice a hierarchii obsluhy datového provozu  a pokračovaly přes základy routingu až po možnosti modu Brigde. Po první, kratší části, přišel na řadu oběd v jedné z blízkých restaurací. Následně představil Petr Koudelka showroom Zyxelu, kde najdete čtyři oddělené části s různými zařízeními a technologiemi připravenými pro otestování. V případě zájmu vám výrobce samozřejmě umožní navštívit showroom společně s vaším zákazníkem.Zyxel showroom poslouží kromě vzdělávání i k zaujetí vašich zákazníků.

Druhá část ukázek začala představením funkcí samotného firewallu a pokračovala přes Virtuální iterface a Virtual server. Po ukázce možností monitoringu přišly na řadu dotazy a závěrečný test. Ten se zaměřil na otázky týkající se řady zařízení USG a jejích možností i teoretické otázky z oblasti počítačových sítí. Z testu nemusíte mít  velké obavy, všechny dotazované věci byly na školení zmíněny minimálně jednou, a pokud jste si důležité věci zapsali, test na minimální hranici 80 % úspěšně splníte. Stanete se tak nositelem ocenění ZyXEL Certifited Enginier a získáte od výrobce potvrzení úspěšně zakončeného kurzu. Certifikát je vydáván v rámci celosvětového vzdělávacího programu Zyxel Academy a může vám pomoci při prokazování vaší odbornosti novému zákazníkovi. Odnesete si také všechny školicí materiály a to jak v tištěné, tak elektronické podobě a triko Zyxelu.

Ať už si dáváte předsevzetí o zapojení do vzdělávacích kurzů na konci kalendářního roku, nebo pracujete na zvyšování kvalifikace  průběžně, Zyxel Academy je podle mého názoru příjemným místem, kde můžete s intenzivní podporou výrobce projít všemi úskalími kurzů z oblasti sítí a bezpečnosti. Návštěvu vřele doporučujeme!

Zdroj: ChannelWorldKomentáře