Reportáž: IrisLink 2012, zpracování a správa dokumentů s partnery

Výrobce OCR softwaru a nástrojů pro zpracování dokumentů Iris uspořádal v polovině února výroční konferenci IrisLink 2012. Jak akce vypadala a co se partneři dozvěděli?

Reportáž: IrisLink 2012, zpracování a správa dokumentů s partneryHlavní přednáškový sál se plní před zahájením keynote. CEO Pierre De Muelenaere a CFO Denis Hermesse oznamují finanční výsledky firmy.

Iris slaví v letošním roce 25 let existence, a IrisLink 2012 se tak konal v univerzitním městě Louvain-la-Neuve nedaleko Bruselu, kde před 25 lety položil CEO Pierre De Muelenaere svou doktorskou prací základy firmy Iris. Úvodní keynote byla připomenuta historie firmy, ale pouze krátce, neboť jak řekl CEO Pierre De Muelenaere, důležitá je především budoucnost firmy a jejího byznysu.

Na pódium poté přišel CFO Denis Hermesse, aby představil finanční výsledky firmy za uplynulý rok. Iris dosáhl rekordního obratu 121 milionů eur a hrubého zisku 61 milionů eur. Minulý rok byl podle Denise Hermesse náročný jak díky ekonomické nestabilitě, tak kvůli přírodním katastrofám, které zasáhly řadu továren.

Obrat v porovnání s rokem 2010 rostl pouze o 1,5 milionu eur, přesto jej firma považuje za úspěšný, neboť se dařilo několika klíčovým segmentům. Obrat partnerského segmentu rostl o 11,8 % a prodeje v regionu EMEA se zvýšily meziročně o 21,8 %. Řešení pro právnické společnosti rostlo na obratu o 32,5 % a hrubý zisk si polepšil o 44,9 %. Třetím klíčovým segmentem je ICT byznys, který si polepšil na obratu o 8,9 %.

Klíčem k úspěchu je partnerský byznys

CEO Irisu Pierre De Muelenaere (vlevo) představuje řešení pro digital mailroomPierre De Muelenaere také představil hlavní pilíře pro další růst firmy. Iris považuje za klíč k úspěchu partnerský byznys, kam řadí VAR, BPO, OEM a channel partnery. Důležitý je také úspěch velkých partnerů jako HP, Canon, IBM a Adobe.

Segment koncových zákazníků chce Iris zaujmout nově představenými produkty a profesionální trh závisí především na úspěchu čtyř hlavních řešení – zpracování faktur, digital mailroom, řešení pro vertitální trhy a managed operation.

V rámci keynote představil Iris také řadu úspěšně implementovaných řešení u několika významných zákazníků. Jedním z nich je například nizozemská advokátní kancelář Hekkelman Advocaten, která provozuje řešení pro správu dokumentů.

Günter Hensges z německé pobočky Irisu pak představil strategii firmy pro zpracování faktur (invoice processing). Iris se chce do konce letošního roku zaměřit především na Francii, USA, Spojené království, Norsko, Švédsko a Finsko.  V dalších letech chce proniknout také na trh v Itálii, Brazílii a Rusku. Česká republika zůstává spolu s Polskem a Slovenskem na okraji zájmu.

Zaklínadla dneša: mobilita a cloud

Na pódium poté dorazil Olivier Dupont, technický ředitel pro produkty a technologie. Hlavním tématem jeho prezentace byly nové mobilní a cloudové služby výrobce. V softwaru mohou nyní uživatelé snadno využívat externí cloudové služby jako je Dropbox či Evernote. Díky integrovanému rozhraní bluetooth v některých zařízeních lze přenést naskenované dokumenty do mobilních zařízení bez nutnosti použít počítač.

Novinkou jsou také mobilní aplikace pro platformu iOS od Apple, které si poradí například s OCR. Další možností aplikací od Irisu je vyfocení obrázku telefonem iPhone a následný přenos a rozpoznání textu v iPadu. Iris v novinkách představil také vlastní cloudové řešení nazvané IrisCloud. To neslouží jen pro archivaci a správu dokumentů, ale poradí si také s OCR či kompresí.

Novinky v produktovém portfoliu

Slova se poté ujal obchodní ředitel Bernard Fabribeckers, který představil nové produkty. Jednou ze softwarových novinek je ReadIris 14 pro skenování a úpravu dokumentů, který přichází nově s podporou externích cloudových systémů.

Celkově se konference účastnilo okolo 800 návštěvníků, kteří přijeli ze 45 zemíK dalším novinkám patří chytré digitální propisky IrisNotes Express 2 a Iris, Notes Executive 2, které dokáží ručně napsaný text automaticky skenovat během psaní a následně pomocí OCR softwaru převést do editovatelné podoby.

Mezi hardwarovými novinkami byla představena také zařízení pro skenování vizitek IrisCard Anywhere 5 a Corporate 5, které se na trh dostanou 1. 4. Ve stejné datum bude na trh uveden také IrisScan Express 3, což je malý přenosný skener na dokumenty. K jeho výhodám patří propracovaný OCR software, který si poradí se 137 světovými jazyky (včetně asijských a arabských i čeština samozřejmě nechybí.

Další novinkou, která byla na trh uvolněna v den konání konference, je nástroj IrisCompressor pro kompresi dokumentů. Program konvertuje soubory do formátu PDF s až desetinásobným poměrem. Poslední představenou novinkou je software IrisConnect, který slouží k napojení produktů Iris na firemní systémy, jako jsou SharePoint, Therefore, SAP a další.

Závěrem keynote ocenil Iris celkem 12 svých partnerů. Ocenění získaly například Canon jako nejrychleji rostoucí partner, WMD jako nejlepší VAR a OEM partner a Evernote jako nejlepší cloudový partner.

Odpoledne ve znamení workshopů

Odpoledne již bylo ve znamení více než desítky workshopů. Francesco Pignatii z Canonu se ve své prezentaci snažil odpovědět na otázku, jak mohou firmy smysluplně a efektivně využít rostoucí počet informací pro optimalizaci podnikových procesů a dosažení konkurenčních výhod.

Krom přednášek, workshopů a rozhovorů se zástupci společnosti si mohli partneři také prohlédnout a případně vyzkoušet vystavované novinky jak z dílny Irisu, tak od jejich největších partnerůZdůraznil, že informační management již není samostatnou aktivitou, ale stal se v podstatě středem organizací a zároveň motorem pro trvale udržitelný rozvoj.  U informačního managementu jsou pak důležité standardizované a harmonizované procesy, zlepšení flexibility a informační strategie.

Iris business develeoper Jean-Sébastien Poncelet na dalším z workshopů představil on-line řešení pro správu dokumentů nazvané DocShare. To funguje pod webovým rozhraním a je tedy platformě nezávislé. Skládá se z více než 10 integrovaných a volitelných modulů, mezi ty klíčové patří například ukládání dokumentů, správu kontaktů a eCommerce.

Konkurencí pro DocShare je např. SharePoint od Microsoftu. Jak sám Jean-Sébastien Poncelet říká, DocShare není nejlepším systémem pro sdílení dokumentů, ale díky svým unikátním vlastnostem, dokáže firmám poskytnout přidanou hodnotu.

Celkově se konference účastnilo okolo 800 návštěvníků, kteří přijeli ze 45 zemí. Kromě přednášek, workshopů a rozhovorů se zástupci společnosti si mohli partneři také prohlédnout a případně vyzkoušet vystavované novinky jak z dílny Irisu, tak od jejich největších partnerů. Nabitý program končil v půl 7 večer závěrečným drinkem a občerstvením.

Zdroj: ChannelWorld
Galerie
Komentáře