Reportáž: Intel Channel Conference (ICC) podzim 2010

Na dalším ze série setkání partnerů Intelu v Praze, Brně a Bratislavě v listopadu 2010 představili zástupci výrobce nové generace technologií. Co Intel plánuje na příští rok a jakým směrem se chce ubírat?

Reportáž: Intel Channel Conference (ICC) podzim 2010Usměvavé přivítání na listopadovém ICC 2010. Aleš Mudruňka, country manager společnosti NetGear pro ČR, SR a Maďarsko, představuje produktové novinky NetGearu.

Branislav Ideš, channel field sales engineer IntelIntel na podzimní ICC 2010 představil nové generace technologií. Mezi předvedným novinkami nechyběla nová platforma Huron River  s vylepšenou technologií vPro a další generací zabezpečení Anti-Theft a procesory Core druhé generace s kódovým označením Sandy Bridge.

V rámci prezentací pořadatel představil nové technologie také formou demo verzí. Mnohá řešení tak účastníci mohli vidět v akci naživo. Podle Branislava Idese, channel field sales engineera Intelu, sklidily největší zájem dema technologií Intel Wireless display, HD Graphics  a přehrávání full HD streamu.

O změnách a plánech v kanále nám prozradil více Artur Dlugosz, distribution manager Intelu, který má mimo jiné na starosti komunikaci s českými a slovenskými distributory. Intel podporuje partnery na lokálním trhu více způsoby. Pro resellery, kteří sestavují PC v České republice a na Slovensku, má výrobce řadu marketingových a motivačních programů v podobě bonusů a promo akcí.

Všechny tyto programy a akce se týkají klasických hardware komponent – CPU, základních desek, šasi, síťových zařízení atd. Na co klademe v poslední době důraz, jsou SSD disky. Právě uvádíme 128 GB variantu a předpokládáme velký ohlas na Artur Dlugosz, distribution manager Inteltrhu díky zajímavému poměru cena/gigabyte“, prozradil ChannelWorldu Artur Dlugosz.

Mimo tyto aktivity se Intel snaží pomoci trhu dostat blíže k novým technologiím. Proto má také programy pro retail a e-tail a snaží se vést dialog s lokálními prodejci a distributory. Příští rok se chce Intel podle Artura Dlugosze více zaměřit na všechna interaktivní, mobilní zařízení počínaje nejlehčími notebooky, tablety a MDA. V hledáčku tedy budou mobilní platformy, které fungují na technologii Intelu, a to především s procesorem Atom.

Co budete prodávat příští rok?

V oblasti procesorů lntel představil další generaci, o které mluví jako o vizuálně inteligentních procesorech. Nové CPU nepřináší jen nárůst výkonu, což je u nových verzí standard, ale hlavní důraz je kladen právě na grafiku a grafický výkon. Procesory Sandy Bridge, které budou uvedeny na trh začátkem prvního kvartálu 2011, obsahují tzv. balík Vlastimil Maar, channel manažer společnosti Intel pro ČR a SRvizuálních technologií. Některé z nich znáte již z minulosti – například Clear Video Technology. Novinkou je AVX - sada speciálních instrukcí pro multimédia a grafické zpracování. Součástí balíku je i 3D stereoskopické zobrazování kompletně procesované na GPU, které umožňuje sledování prostorového obrazu na monitoru, nebo přenosem na 3D televizoru či projektoru přes aktivní či pasivní 3D brýle.

Vlastimil Maar, channel manažer společnosti Intel pro ČR a SR, připojil vizi pro nové obchodní příležitosti: „Do budoucna si lze představit, že máme v notebooku spuštěný 3D film na blue-ray a bezdrátově jej přes Intel Wireless Display sledujeme v obýváku na 3D televizoru.“

Sandy Bridge je první generace procesorů Intel, které mají integrovaný GPU na jednom monolitickém kusu silikonu s CPU. Díky tomu dokáží jednotlivé prvky mezi sebou rychleji komunikovat a procesory jsou navíc o cca 25 % menší a energeticky úspornější než jejich předchůdci.

Zabezpečený byznys

V oblasti desktopů a notebooků pro byznys Intel představil další generaci technologie vPro pro vzdálenou diagnostiku a František Fait, education manager společnosti Intelopravu infikovaných počítačů.  Technologie nově využívá Active Management Technology 7.0, které nabízí jednodušší aktivaci vzdálené správy, kdy přístup správci musí potvrdit přímo uživatel PC. Intel si od AVM 7.0 slibuje větší rozšíření technologie na trhu, což bude znamenat nové příležitosti pro partnery, kteří by chtěli vzdálenou správu klientské infrastruktury na bázi vPro nabízet. Certifikovaným integrátorem technologie na českém trhu je např. Multima.

Bezpečnost je stále žhavým tématem, proto se dalšího vylepšení dočkala také technologie Anti-Theft, kterou naleznete již v současné generaci notebooků. S příchodem architektury Sandy Bridge se rozšíří na generaci 3.0, která poskytne o úroveň vyšší ochranu než předchozí verze. František Fait, education manager společnosti Intel, vysvětlil prodejní argument technologie stručně: „Anti-theft omezí riziko ztráty notebooku a dat, jelikož pro uživatele, který není majitelem notebooku, se stává zařízení mrtvým kusem železa.

ICC 2010 je letos již druhou konferencí, novinky uvedené na letním konání naleznete v této reportáži.

A jaké novinky předvedli partneři společnosti Intel? Podívejte se na fotogalerii:

Zdroj: ChannelWorld
Galerie
Komentáře