Reportáž: Anne Mulcahy předala ocenění parterům Xeroxu

Vzácnou návštěvu uvítala česká pobočka Xeroxu. Anne Mulcahy, CEO společnosti udělila vybraným partnerům ocenění Premier Partner pro rok 2009.

Reportáž: Anne Mulcahy předala ocenění parterům XeroxuUsměvavá Anne Mulcahy, ředitel české pobočky Xeroxu Petr Sichrovský a tým Xeroxu v pozadíAnne Mulcahy, kterou magazín Forbes v roce 2005 zařadil na šesté místo v pořadí nejmocnějších žen Ameriky, zavítala do České republiky v rámci cesty po evropských pobočkách. Při této příležitosti minulý týden udělila nejúspěšnějším parterům Xeroxu status Premier Partner pro rok 2009 a odpověděla na jejich otázky týkající se směřování společnosti i osobního života.

Certifikaci Premier Partner získávají ti partneři, kteří jsou schopni plnit kriteria vedení obchodu, která vedou ke stabilním výsledkům a dlouhodobé opakované úrovni prodejů produktů Xerox. Pro letošní rok tento statut získaly společnosti Skori, Xors Office, Spin Servis, X - Document House Prague, Taran a slovenští partneři Xeroxu Next Team, A.S.E.P., Copy & Print Office.

„Chtěla bych poděkovat našim partnerům za skvělou práci, kterou dlouhodobě odvádějí. Věřím, že ocenění pomůže dalšímu rozvoji vašeho byznysu a bude pro vás dalším důvodem, proč pokračovat v úspěšné spolupráci s Xeroxem," uvedla při osobním předávání certifikátu Anne Mulcahy.

Ocenění má pro partnery i praktický význam. Získávají 1 % z obratu navíc nad úroveň standardního rabatového schématu, vyšší marketingovou podporu, preferovanou pozici pro školení a další komunikaci a individuální přístup při řešení specifických obchodních případů.

Tomáš Krýsl, ředitel divize Office a marketingový ředitel Xeroxu se ujal role tlumočníkaPo předání ocenění měli partneři a novináři příležitost k neformální diskuzi s Anne Mulcahy.

Jaká cesta vedla studentku angličtiny a žurnalistiky do pozice CEO Xeroxu? „Chtěla jsem se stát spisovatelkou stejně jako můj otec, ale zřejmě jsem neměla takový talent, a tak jsem nastoupila na prodejní pozici do Xeroxu. Byl to dobrý krok," odpověděla Anne Mulcahy s úsměvem na dotaz ChannelWorldu.

„Bylo to v roce 1976 a pracuji tedy pro Xerox více než třicet let. Vnímám to spíše jako misi, než zaměstnání. Při tak dlouhé kariéře každý projde nějakým těžkým obdobím, kdy má chuť skončit, ale lidi v Xeroxu beru jako svou rodinu, a ta vždy převážila nad přechodnými pocity," uvedla Anne Mulcahy ke své kariéře na doplňující otázku jednoho z partnerů.

Otázky partnerů dále směřovaly k aktuální situaci na trhu. Prezidentka společnosti uvedla, že výsledky z prvního kvartálu jsou, podobně jako v celé ekonomice, pod očekáváním Xeroxu. „I když se vývoj světové ekonomiky nezlepší, naše výsledky budou stejné nebo dokonce lepší. Podnikáme k tomu všechny potřebné kroky," ujistila partnery Anne Mulcahy. Jako největší komplikace pro americkou společnost uvedla oslabující dolar a posilující jen.

Jak CEO Xeroxu dále prozradila, firma vytrvale pracuje na dalších inovacích. Nejen technologie, ale i služby a software by měly v budoucnu vytvořit nové příležitosti na trhu. Jako jednu z technologií budoucnosti označila elektronický papír. „Důraz na inovace je v Xeroxu velmi silný. Vynalezli jsme řadu patentů, které využívají další společnosti nebo třeba americká vláda," řekla Anne Mulcahy.

Čerství držitelé certifikace Premier Partner pro rok 2009

„V České republice tvoří partneři více než dvě třetiny obratu Xeroxu. Podobně je tomu ve světě. Náš plán je nadále rozvíjet spolupráci s partnery s využitím nových technologií a služeb. Budeme pracovat na oboustranně prospěšném byznysu, který umožní náš vzájemný růst," uzavřela své setkání s partnery Anne Mulcahy.

Oficiální profil CEO Xeroxu můžete najít zde. Neoficiální pak na Wikipedii tady.

 Komentáře