Progress představil novou verzi OpenEdge 12.8

21. 2. 2024
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Progress OpenEdge 12.8 Autor: Progress
Progress OpenEdge 12.8
OpenEdge 12.8 přichází s novými funkcemi jako je podpora Incremental build, integrace OpenTelemetry nebo dynamické maskování dat.

Progress představil nejnovější verzi své platformy pro vývoj aplikací – Progress OpenEdge 12.8. Novinka přichází s řadou vylepšení, která pomohou firmám optimalizovat vývojové procesy, zvýšit výkonnost databází, posílit zabezpečení aplikací a držet krok s novými technologiemi. OpenEdge v současnosti využívá více než 100 000 zákazníků po celém světě.

Vyšší produktivita vývojářů

OpenEdge 12.8 nabízí vývojářům nástroje a funkce ABL (Advanced Business Language), které zefektivňují pracovní postupy a zvyšují produktivitu:

  • Vylepšená observabilita OpenEdge: Integrace výkonného frameworku pro observabilitu – OpenTelemetry, poskytuje provozní metriky a informace o trasování. Metriky pomáhají při správě aplikací OpenEdge, zatímco trasování poskytuje vývojářům detailní vhled do výkonu aplikací a pomáhá identifikovat úzká místa v kódu a optimalizovat výkon aplikací.
  • Rychlejší kompilace: Podpora Incremental build umožňuje vývojářům dělat změny v kódu, přičemž jsou kompilovány jen dotčené části. Tím se výrazně zkracuje doba kompilace, což umožňuje rychlejší iterace i zrychlení vývojových cyklů.

Integrace a management 

OpenEdge 12.8 přináší vylepšení v oblasti integrace aplikací a managementu celého prostředí díky zdokonaleným možnostem monitorování a administrace:

bitcoin_skoleni

  • Apache Kafka pro real-time messaging a streaming: Integrace s Apache Kafka umožňuje firmám vylepšit své aplikace o streamování událostí a datové přenosy v reálném čase.
  • OpenEdge Command Center (OECC): Moderní cloud-ready nástroj a API, které zjednodušují správu aplikací OpenEdge. OECC poskytuje centralizované monitorování, administraci a diagnostiku a integruje oblíbené nástroje pro správu výkonu aplikací (APM).
  • Online údržba databází: Nová verze obsahuje řadu databázových vylepšení, která umožňují provádět více administrativních úloh online. To eliminuje nutnost odstávek při offline údržbě. Nabízí rovněž řadu výkonnostních změn, zejména v oblastech skenování/oprav databáze a zálohování/obnovy.

Zabezpečení aplikací a dat

OpenEdge 12.8 zavádí několik funkcí, které posilují bezpečnost aplikací a pomáhají chránit kritická data:

  • Regulace dat pomocí dynamického maskování (DDM): Pro bezpečnostní administrátory nebo správce databází, kteří potřebují zajistit, aby podnikové aplikace OpenEdge splňovaly požadavky na ochranu soukromí a integritu dat, jako je GDPR nebo HIPAA, nabízí funkce DDM jednodušší způsob maskování citlivých údajů za běhu na základě oprávnění uživatelských rolí.
  • Hardwarový bezpečnostní modul (HSM): OpenEdge 12.8 podporuje moduly HSM, které pomáhají zajistit bezpečnější prostředí pro kryptografické operace, usnadňují ochranu citlivých dat a podporují dodržování přísných bezpečnostních standardů.
  • Protokol TLS 1.3: OpenEdge 12.8 využívá OpenSSL 3.1, nejnovější verzi kryptografické knihovny s otevřeným zdrojovým kódem, která podporuje TLS 1.3. To pomáhá posílit bezpečnostní protokoly a kryptografické algoritmy, které přispívají k robustnímu šifrování a zajištění integrity dat v aplikacích OpenEdge.

Zdroj: Progress

Čtěte dále

AT Computers je opět nejlepším distributorem klientských zařízení Dell
AT Computers je opět nejlepším distributorem klientských zařízení Dell
HPE ocenilo partnery roku 2024, nejlepším distributorem je DNS
HPE ocenilo partnery roku 2024, nejlepším distributorem je DNS
ComSource: Čtyři z pěti organizací kritické infrastruktury čelily phishingu
ComSource: Čtyři z pěti organizací kritické infrastruktury čelily phishingu
Coffee break: Když Wi-Fi potřebuje překonávat i kovové zdi
Coffee break: Když Wi-Fi potřebuje překonávat i kovové zdi
IDC: Dodávky průmyslových tiskáren stagnují, výkonnost segmentů se ale liší
IDC: Dodávky průmyslových tiskáren stagnují, výkonnost segmentů se ale liší
Na NIS2 si vyhraďte minimálně 6 měsíců, radí Jan Sedlák z MasterDC
Na NIS2 si vyhraďte minimálně 6 měsíců, radí Jan Sedlák z MasterDC