Poraďte zákazníkům, jak snížit náklady na IT o třetinu

Master Internet přišel s tipy jak snížit náklady na firemní IT o třetinu využitím outsourcingu a cloudu. Pro externí dodavatele a poskytovatele cloudových služeb jsou to vhodné argumenty pro zákazníky.Poraďte zákazníkům, jak snížit náklady na IT o třetinuSpolečnost Master Internet, která se specializuje na provoz datových center, přišla s tipy pro firmy jak outsourcingem IT mohou snížit náklady až o třetinu.

Dodavatelé IT služeb pak mohou tyto tipy použít jako dobré argumenty, proč by firmy měly využít právě jejich služby.

Jako jednu z výhod Master Internet vypichuje, že firmy s outsourcingem IT nepotřebují vlastní vybavení.  Odpadají tak náklady na nákup serverů a příslušného softwaru, ale i nezanedbatelné výdaje na jejich provoz a správu.

Důležité je, že si již firmy nemusí pronajímat servery ve fyzické podobě, ale platí jen za požadovaný výkon a prostor pro data s možností prakticky neomezeného růstu,“ zmiňuje Master Internet výhody cloudového řešení. „Veškerá komunikace s cloudovými servery v datovém centru pak probíhá přes internet,“ doplňuje Master Internet ve zprávě pro média.

Firmy mohou ušetřit i na platech

Podle údajů Českého statistického úřadu z roku 2011 stojí firmu jeden kvalitní správce IT až 420 000 Kč . Při využití pronájmu cloudového serveru a outsourcingu správy je možné tyto náklady snížit. Veškerá technika (servery, síťové prvky a datová úložiště) totiž pracuje na hardwaru v datovém centru provozovatele a ten poskytuje patřičnou technickou podporu.

Podle našich propočtů je možné využitím outsourcingu IT služeb v datacentrech snížit náklady na podnikové IT minimálně o 34 %. Odpadnou totiž starosti s údržbou zakoupeného hardwaru a nutnost zaměstnávat celý tým administrátorů,“ uvedl v tiskové zprávě Filip Špaček, provozní ředitel společnosti Master Internet.

Firmy zaplatí jen to, co opravdu využijí

Master Internet zdůrazňuje, že firmy dnes mohou platit jen za takový výkon, který opravdu využijí. Díky principu pronájmu části výpočetního výkonu počítačů v datacentru je možné využívat a platit jen výkon serverů, který v danou chvíli podnik využívá.  Navíc je možné výkon podle potřeby zvyšovat či snižovat.

Prostor pro data je možné pohotově rozšířit až v okamžiku, kdy ten stávající přestane kapacitně stačit,“ dává v tiskové zprávě Master Internet příklad, který mohou dodavatelé služeb tlumočit svým klientům s tím, že výhodou je také rychlost změn parametrů využívaných služeb datových center. Například výkonnější server lze ve spolupráci s provozovatelem datového centra získat i v řádu minut.

Bezpečnost za hranicemi vlastních možností firem

Provozovatelé s kvalitními datovými centry mohou díky svému zázemí nabídnout zákazníkům i takovou úroveň bezpečnosti, která je v běžném firemním prostředí realizovatelná jen za cenu velmi vysokých nákladů pro řadu menších firem nepřijatelných.

Zákazníkům mohou dodavatelé externích služeb vysvětlit, že datová centra mají většinou několik nezávislých připojení do počítačových sítí, silné záložní zdroje energie, hasicí systémy a nepřetržitý dohled odborníků. Vypořádají se tak s výpadky připojení k internetu i dodávky elektrické energie a na řešení problémů je stále k dispozici někdo povolaný.

Svědčí o tom například i loňský výzkum společnosti KPMG, který proběhl celosvětově mezi více než 800 manažery firem. Podle jeho výsledků 81 procent dotázaných společností využití cloudových služeb a outsourcingu buď zvažuje, nebo už konkrétně plánuje implementaci, případně již cloudovou strategii přijalo.

Zdroj: Master Internet, ChannelWorld
Zdroj foto: © ElenaR - Fotolia.comKomentáře