naHLAS z TRHU: Jak vidí distribuce a e-tail 2. pololetí 2012?

Zeptali jsme se top manažerů českých a slovenských distributorů a prodejců, na jaké produktové novinky se v 2. pololetí nejvíce těší a jaký čekají vývoj obratu.

naHLAS z TRHU: Jak vidí distribuce a e-tail 2. pololetí 2012?ChannelWorld:

1) Jaké tři produktové novinky vy osobně nejvíce očekáváte v druhém pololetí?

2) Očekáváte v nadcházející sezóně nárůst či pokles obratu a případně jak velký?

 


 

Stanislav Skalička, obchodní ředitel SWS
Stanislav Skalička, obchodní ředitel SWS

1) Největší novinky budou v oblasti tabletů (Sony Xperia, Microsoft), další novinkou budou Windows 8, které by měly pomoci nastartovat prodejní boom NTB ve IV. kvartále.

2) Očekáváme nárůst prodejů cca o 10 %.

 

 

 

Petr Vaněk, obchodní ředitel AT Computers


Petr Vaněk, obchodní ředitel AT Computers

1) Nové tablety, smartphone a ultrabooky a určitě Windows 8.

2) Co se týče obratu, rád bych viděl mírný růst v celkových distribučních tržbách. Věřím, že se to podaří.

 

 

 

 

 

Július Masár, generální riaditeľ eD ´system Slovakia.
Július Masár, generální riaditeľ eD ´system Slovakia

1) Určite s napätím očakávame uvedenie nového Windows 8 od Microsoftu. Taktiež príde na trh nový iPhone 5 od spoločnosti Apple.  Toto by mali byť trháky druhého polroka. Samozrejme očakávame, že bude aj naďalej vzrastať záujem o tablety od všetkých popredných svetových  výrobcov.

2) Očakávame medziročný rast o 5 až 10%.

 

 

 

Petr Pavlíček, obchodní a marketingový ředitel Tech Data Distribution
Petr Pavlíček, obchodní a marketingový ředitel Tech Data Distribution

1) Pokud je řeč o osobním očekávaní tak jsou to Windows 8, ultrabooky a iPhone 5.

2) V nadcházející sezóně očekáváme nárůst obratu a ať už z pohledu porovnání s předcházejícími měsíci toho roku tak i meziročně. Zejména pak meziroční nárůst nemusí plně zobrazovat moje osobní očekávání chování trhu, kde je velké riziko, že trh poklesne v porovnání stejného období.

 

 

 

Marek Liška, generální ředitel Mall.czMarek Liška, generální ředitel Mall.cz

1) Spolu se zákazníky napjatě čekáme na novinky od Applu, ať už to bude iPhone 5 nebo iPad v mini provedení. Hodně očekávaný je také tablet od Microsoftu, bude zajímavé sledovat, která značka u českých zákazníků zvítězí. V oblasti tabletů totiž momentálně Apple se Samsungem kralují poměrně suverénně.

2) Na nadcházející sezonu se těšíme, podzim a zima jsou pro nás nejdůležitějším obdobím celého roku. I když čeští zákazníci šetří, očekáváme cca 20-30% meziroční nárůst obratů. Internet totiž stále dokáže nabízet lepší ceny, proto se zákazníci při svých nákupech stále více uchylují právě k online nákupům.

 

Josef Matějka, jednatel a majitel CZC.czJosef Matějka, jednatel a majitel CZC.cz

1) Nejvíce se těším na uvedení tabletů Galaxy Note 10.1 a Nexus 7 na český trh. Oba tablety jsou hodně diskutované, na oba máme mnoho předobjednávek a jsem zvědavý na reakce, až si je zákazníci vyzkouší naživo. A do třetice bude zajímavostí druhého pololetí čerstvá novinka – ultrabooky s operačním systémem Windows 8, který je přizpůsobený dotykovému ovládání.

2) Co se týče odhadu vývoje obratu, očekávám za CZC.cz již pravidelný sezónní růst. Spolu s dosavadním růstem v roce 2012 předpokládám, že nám tržby narostou v meziročním srovnání o 30 %.

Zdroj: ChannelWorld
Úvodní foto: © Alterfalter - Fotolia.com

Komentáře