Mýty o chytrých telefonech

26. 3. 2012
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor:
O chytrých telefonech se nastřádala řádka mýtů a stereotypů. Jak je pomoci rozplynout a otevřít zákazníkovi oči?

Chytré telefony neboli smartphony zdomácněly v našich kapsách stejně rychle, jako mizí sníh na jaře. Každým dnem narůstá počet lidí, kterým výrazně pomáhají v každodenních činostech jako je cesta do práce, vaření, nakupování nebo výběr kavárny či baru k večernímu posezení. V neposlední řadě jsou chytré telefony velmi užitečné jako pracovní nástroj, protože nabízejí e-maily, kalendář i internet poruce. Také se ale o tomto fenoménu nastřádala pěkná řádka mýtů a myšlenkových stereotypů, které se ne a ne rozplynout. Vybral jsem čtyři nejrozšířenější mýty a nabízím argumenty pro jejich vyvrácení.

Jsou jen pro IT specialisty – nevyužiju jej

Doba, kdy byla tato věcička výstřelkem pro vizionáře a technologické pionýry, je v nenávratnu. Dnes je smartphone jednoznačným trendem, a to jak po praktické stránce, tak i po stránce módní a stylové. Zatímco před třemi lety věděli, o co jde, a dokonce snad i podobné zařízení aktivně používali opravdu jen IT specialisté, dnes se jedná o praktický nástroj každodeního života nesený silnou módní vlnou.

Postačí několik argumentů. Dopravní aplikace usnadní cestu tramvají, autobusem i vlakem a navíc ve spolupráci s GPS umějí vyhledat i nejbližší a nejrychlejší cestu z bodu A do bodu B. Při vaření jiná aplikace nabídne seznam jídel včetně receptu, která lze připravit z aktuálního obsahu ledničky. A oblíbený facebook se díky specielní aplikaci ovládá tak snadno, že se vám z něj nechce ani odhlásit.

Jsou složité – neporozumím mu

Další mýtus vycházející zřejmě z faktu, že jde vlastně o telefonující kapesní počítače, říká, že užívání chytrého telefonu je složité. Ale je tomu právě naopak. Aplikace, které jsou základním nástrojem v ovládání moderních smartphonů jsou důmyslné prográmky ovládané většinou na jedno stisknutí ikony.

Zákazník je na internetu najde na jednom místě spolu s žebříčky těch nejpopulárnějších. Ve srovnání s užíváním počítače se jedná spíše o dětskou hru a nejsložitější pro ně bude zřejmě zapamatovat si svůj PIN.

Jsou drahé – nemám na něj

Ani ustálené mínění týkající se vysoké ceny těchto přístrojů už dávno nelze v rozumně vedené diskuzi udržet, protože výrobci jako Sony nebo Samsung již nabízejí plnohodnotný chytrý telefon za 3 až 4 tisíce korun. Vybrané modely můžete nabídnout dokonce pod 3 tisíce korun.

Nepotřebuji je - nezíská si mne

Samozřejmě debaty o tom, zda se jedná o věc zbytnou či nezbytnou lze vést sáhodlouze a aktuální stav bude záležet na argumentační dovednosti a mrštném jazyku aktérů. Dovolte mi, abych ke třem argumentům výše uvedeným dodal ještě přidanou hodnotu v podobě spousty hudby, filmů, e-knih, fotek a videí, které máte stále poruce.

ICTS24

Potkáte-li kamarádku a ukážete jí během pár vteřin fotogalerii své rodiny nebo recenzi filmu, který se vám tak líbil, to rozhoduje. A často rozhodne třeba jen jediná aplikace jako je Google Sky, se kterou když telefon namíříte na večerní oblohu, uvidíte přesně jména všech planet, hvězd i souhvězdí a pak už svůj smartphone nebude chtít dát z ruky.


Autor působí ve společnosti Sunnysoft.cz

Čtěte dále

eD system bodoval u HPE, je distributorem roku v oblasti SBP
eD system bodoval u HPE, je distributorem roku v oblasti SBP
T-Mobilu mírně klesly tržby, spotřeba dat dál stoupá dvouciferně
T-Mobilu mírně klesly tržby, spotřeba dat dál stoupá dvouciferně
AMD kupuje Nod.ai, posílí možnosti open source softwaru pro umělou inteligenci
AMD kupuje Nod.ai, posílí možnosti open source softwaru pro umělou inteligenci
3D tisk – jaké jsou náklady na 3D tisk?
3D tisk – jaké jsou náklady na 3D tisk?
Eset: Češi riskují s daty, podceňují zálohy i bezpečnost
Eset: Češi riskují s daty, podceňují zálohy i bezpečnost
Tři hlavní důvody, proč malé a středně velké firmy potřebují ke správě sítí umělou inteligenci
Tři hlavní důvody, proč malé a středně velké firmy potřebují ke správě sítí umělou inteligenci