Ve srovnání s loňským rokem vzrostla česká internetová populace o více než 360 tisíc uživatelů a na internetu se průměrně zdržujeme o 2 a tři čtvrtě hodiny více.
Nejvýrazněji se na návštěvnosti českého internetu v prvním pololetí 2011 podepsaly japonská katastrofa, britská královská svatba, smrt Usámy bin Ládina a Mistrovství světa v ledním hokeji.
Z dat, která pro NetMonitor zajišťuje společnost Mediaresearch, je zřejmé, že mezi druhým a třetím měsícem roku se zvýšil počet reálných uživatelů (RU) o téměř dvě procenta. Nejvyššího počtu reálných uživatelů v prvním pololetí dosáhl internet už v březnu (5,97 mil.). Vysoká návštěvnost se udržela až do května a teprve poté, v červnu, dle sezónních očekávání skokově klesla.
Graf 1: Vývoj počtu reálných uživatelů (RU) z ČR leden-červen 2010 a 2011
Počty stránek, které si uživatelé měsíčně zobrazí (PV), měly v prvním poloetí mírně klesající trend s pravidelnými výkyvy. Nejvíce stránek lidé zobrazili tradičně v lednu (7,94 mld.) V březnu výrazně vzrostlo i zobrazení webů se zpravodajským obsahem. Zvýšený zájem pravděpodobně vyvolala katastrofa v japonské Fukušimě. Půlročního minima dosáhl počet zobrazených stráněk v červnu (6,84 mld.).
Graf 2: Vývoj počtu zobrazených stránek (PV) leden-červen 2010 a 2011
Nejvíce času během prvního pololetí roku 2011 prosurfovali Češi v lednu. Každý strávil na internetu v průměru 29 hodin a 24 minut. Naopak nejméně času uživatelé trávili on-line v dubnu (20 hodin a 31 minut). Z meziročního srovnání vyplývá, že uživatelé tráví na internetu měsíčně průměrně o 2 hodiny a 46 minut více času než vloni.
Graf 3: Vývoj průměrně stráveného času na internetu (ATS) leden-červen 2010 a 2011